• Rytiersky turnaj v 7.A

      Žiaci siedmeho ročníka ukončili tému stredoveku na hodinách dejepisu v netradičnom duchu a preniesli sa o niekoľko storočí späť v čase. Spoločne s pani učiteľkou Szalaiovou si usporiadali na hodine stredoveký rytiersky turnaj. Zo siedmakov sa tak stali udatní rytieri a rytierky, panoši či stredovekí krčmári, ktorí sa starali o občerstvenie. Na rytierskom turnaji samozrejme nechýbal ani kráľ a kráľovná. Rytieri a rytierky si zmerali sily vo viacerých disciplínach ako napríkad jazda na koni, hod kruhom, súboj na kladine s mečmi či súťaž v skladaní a recitovaní rytierskej poézie. Žiaci si netradičnú hodinu veľmi užili a zabavili sa. Naučili sa tak zručnosti, ktoré museli ovládať stredovekí rytieri a 4 hlavné rytierske cnosti – pokora, trpezlivosť, štedrosť či dobroprajnosť. Snažme sa ich dodržiavať aj v dnešnej dobe!

     • Fašiangový karneval v ŠKD 🎭

      Posledný deň fašiangov si naši žiaci z ŠKD spríjemnili karnevalom. Prezliekli sa do krásnych masiek, pomaľovali si tváre a spoločne si zasúťažili či zatancovali na skvelej diskotéke. Tešíme sa na ďalšie zábavné dni!

     • Modernizácia počítačovej učebne hotová 🖥

      Skvelá správa pre žiakov a vyučujúcich 🙌. Náš skvelý IT tím Vladka Huttu a jeho spolupracovníkov sa postaral o výmenu počítačov, nové výukové aplikácie, zakáblovanie a veľa užitočných úprav nielen v našej učebni PC3. Ďakujeme im za ich skvelú prácu a tešíme sa na ďalšie pokračovanie modernizácie informačných technológií na našej škole, ktorá sa transformuje na modernú školu 21.storočia 👍 

     • 🍽️ MASTER CHEF 🍽️

      MASTER CHEF aj s tradíciami chce ladiť,

      raz začas zhrešiť, nemôže vadiť.

      Však Fašiangy bez fánok nemôžu byť,

      deti sa vedia na ne veľmi tešiť.

       

      A keď v dohľadne je jar,

      Škótske vajcia na tanieri sú ako dar.

      K tomu rukolovoreďkvičkový šalátik dáme zdravo,

      s Broňou a Katkou to v kuchynke ide hravo.

     • Ozdravovací lyžiarsky pobyt - Homôlka 🏂🏽

      V týždni od 29.1. do 2.2. sa žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili Ozdravovacieho lyžiarskeho pobytu v Homôlke. Žiaci sa pod vedením našich učiteľov a vychovávateľov naučili či zdokonalili v lyžovaní a užili si množstvo zábavy.

     • Okresné a školské kolo olympiády v ANJ 🇬🇧

      Dňa 17.1.2024 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku, kde si naše dve šikovné žiačky, Nina Greppelová z 9.A a Tamara Traubnerová z 5.A zmerali sily v používaní anglického jazyka s ostatnými žiakmi zo staromestských škôl. Okresného kola sa zúčastnilo 15 škôl a s veľkým potešením vám oznamujeme, že obe naše žiačky obsadili víťazné priečky vo svojich kategóriách.

      🥇 Nina Greppelová sa stala víťazkou okresného kola, umiestnila sa na 1. mieste a postupuje tak do krajského kola, kde jej budeme opäť držať palce. 

      🥉Tamara Traubnerová sa v okresnom kole umiestnila na prekrásnom 3. mieste a zvíťazila tak aj nad staršími žiakmi vo svojej kategórii 5. – 7. ročník.

      Obom dievčatám touto cestou gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu! 🙂 

      Okresnému kolu predchádzalo školské kolo, kde sa stretli najlepší angličtinári zo všetkých ročníkov. Fotky z okresného aj školského kola nájdete v príspevku.

     • Výstava Malý princ ✨🌹🌎

      Žiaci 9. ročníka sa zúčastnili interaktívnej výstavy od výtvarníčky Elišky Podzimkovej. E. Podzimková vytvorila fotografie divokého Islandu, ktoré doplnila o známe ilustrácie literárnej klasiky Malý princ. Na výstave si žiaci mohli pomocou aplikácie rozpohybovať jednotlivé ilustrácie a sledovať v pohybe líšku, Malého princa či planétu B 612. Všetci sme si výstavu veľmi užili.

     • Folklórne predstavenie DFS Vienok

      Poslednýkrát si spolu zaspomíname na predvianočný čas. Predvianočnú atmosféru nám priniesli do školy aj tanečníci a tanečníčky z detského folklórneho súboru Vienok. Žiaci z 1. stupňa si spestrili vyučovanie programom o vianočných zvykoch a spolu s folkloristami si zaspievali aj koledy. Niektorí žiaci si mohli dokonca vyskúšať tanec s vareškami. Žiakom sa vystúpenie veľmi páčilo a dozvedeli sa mnoho o národných zvykoch a tradíciách. 

     • CHRISTMAS GAMES 2023

      Žiaci a žiačky sa už niekoľko rokov môžu dobrovoľne zapojiť do aktivity z anglického jazyka pod názvom "Vianočné hry" 🎄, ktoré v rámci anglického jazyka pre svojich žiakov organizuje p.uč. Kubovčíková.

      Tento rok sa však rozhodla spoločne so žiakmi z 9.C triedy pripraviť vianočné hry inak.

      Žiaci, rozdelení do tímov, navštevovali jednotlivé stanovišťa, ako napr. Santovu dielňu či vianočné kino, kde museli plniť disciplíny a zbierať body. Komunikácia prebiehala v anglickom jazyku, a tak si mohli precvičiť svoje znalosti. 

      Každému tímu sa podarilo úspešne rozlúštiť záhadu a počas celej hry využívali mobilné telefóny na skenovanie QR kódov. Pomocou nich totiž museli jednotlivé nápovedy rozlúštiť.

      Veľká vďaka patrí žiakom z 9.C triedy za prípravu disciplín, p. uč. Kubovčíkovej za organizáciu a p.uč. Jančuškovej a p. uč. Ševčíkovi za pomoc pri vykonávaní dozoru.

      Tešíme sa opäť o rok! :)

     • Opera Muflón Ancijáš v SND 🎭

      Muflón Ancijáš pristál v budove SND v Bratislave a my sme boli pri tom!  Opera, určená nielen pre nás, piatakov, ale aj pre všetkých našich starších spolužiakov, učiteľov, či dospelých, zanechala v nás jednoduché, ale za to krásne posolstvo - BYŤ LÁSKAVÝM SA OPLATÍ  Pamätajme si, že každý dobrý skutok sa nám môže oplatiť len dobrom. Spolu s Ancijášom sme zachránili dážďovku, odstavili nebezpečného medveďa, pomohli pani pumpárke a ... naučili sa, že do SND sa nechodí v Ancijášových tepláčkoch, lebo... lebo... Čo vám budeme prezrádzať! Choďte sa sami pozrieť! 

     • Zábavný týždeň módy na Vazovovej 👨‍🎤🎩💃

      Minulý týždeň sa na druhom stupni učilo v netradičnom duchu. Školský parlament sa nám postaral o skvelý týždeň módy a každý deň bol tematicky jedinečný. "Fashion week" sme odštartovali v pondelok v pyžamách. V utorok sme pyžamá vymenili za športové oblečenie a najrôznejšie športové dresy. Po športovom utorku nasledovala formálna streda, kedy sa naši žiaci a naše žiačky nahodili do štýlových oblekov a business kostýmov. Mnohým na krkoch nechýbali krásne kravaty či motýliky. Štvrtok sa naši žiaci a učitelia zmenili na slávne osobnosti či filmové postavy. Na chodbách školy ste mohli stretnúť Karla Lagerfelda, lupiča Harryho z filmu Sám doma, speváčky z kórejskej skupiny Black Pink, Hermionu, Barbie, Willa Smitha a mnoho iných. Fashion week sme zakončili v piatok v znamení NO BACKPACK DAY. Žiaci nechali svoje školské tašky doma a učebnice si priniesli v nákupných košíkoch, košoch na bielizeň, kufroch, v puzdre na husle či v obliečke na vankúš. Poďte sa s nami pozrieť, ako sme si užili tento skvelý týždeň a určite uznáte, že kreativita na Vazovovej rozhodne nechýba. Fotky z celého týždňa nájdete pod textom!

     • Volejbalový turnaj žiaci vs. učitelia 🏐

      V pondelok 11.12.2023 si žiaci ZŠ Vazovova zmerali svoje sily vo volejbale spolu s našimi učiteľmi 🧑🏻‍🏫👩🏼‍🏫. Učitelia aj žiaci prišli vo výbornej nálade a výbornej kondícii a nechali na palubovke v telocvični úplne všetko. Po náročnom zápase sa z výhry radovali učitelia, ktorí nedarovali svojim žiakom vôbec nič. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie s učiteľmi a žiakmi!

    • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? 🎁
     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? 🎁

      Aj tento rok sa naša škola zapojila do zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" 🎁
      Ďakujeme všetkým žiakom, učiteľom a rodičom, ktorí sa zapojili do zbierky a pomáhali pri vytváraní krabičiek. Z našej školy odišlo 70 krabičiek plných lásky❤️, ktoré spríjemnia Vianoce seniorom po celom Slovensku.

     • Staromestská florbalová liga 🏑🥅🏒

      6.12. sa na našej škole hrala Staromestská florbalová liga - bola špeciálna, bola Mikulášska.
      Zápasy zahájil pán starosta mestskej časti Staré mesto Ing. Matej Vagač a mladých športovcov obdaril aj sladkou Mikulášskou nádielkou.
      Žiaci zo ZŠ Mudroňova, ZŠ M. Hodžu, ZŠI Drotárska, Základná škola Matky Alexie, Cambridge school, a samozrejme naši zo ZŠ Vazovova si super zašportovali v 2. kole ligy a naši žiaci sa mohli tešiť aj z víťazstva.
      Staromestskej lige do ďalšieho turnaja Zdar!

     • Vianočná pošta 💌

      Ako aj po iné roky, aj tento rok sa naša škola zapája do dobrovoľníckej akcie Vianočná pošta pre seniorov. Naše pozdravy potešia tristo seniorov v domove dôchodcov v Topoľčanoch, v Horných Štitaroch, v Mojmírovciach, v Šali, v Krupinej, v Galante a v Bratislave. Každý pozdrav od detí poteší opustených seniorov. Je to pre nich veľký dar, že niekto na tomto svete na nich myslí. 

 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje