• Prebieha 1. fáza revitalizácie školského dvora

      Školský dvor na Vazovovej sa začína pomaly meniť na moderný priestor. Už mesiac usilovne pracujú zamestnanci PARA INVEST, s.r.o. a vytvárajú pre nás všetkých krajšie a bezpečnejšie prostredie.

      Máme za sebou niekoľko kontrolných dní, popasovať sa bolo treba s viacerými nečakanými situáciami, ale veríme, že táto 1. fáza revitalizácie bude do konca augusta zdarne dokončená.

      Na čo sa môžete tešiť?
      - nový revitalizovaný bežecký ovál,
      - prístup k viacúčelovému ihrisku (v týchto dňoch odstraňujeme zelené oplotenie) ,
      - inštalácia hracích prvkov pre najmenších,
      - využívanie priestorov žiakmi školy počas vyučovania a v popoludňajších hodinách aj verejnosťou.

      Projekt je realizovaný z grantu hlavného mesta na podporu investícií do športovej infraštruktúry, ktorý podporil realizáciu sumou 68 000 EUR.

      Obrovská zásluha a poďakovanie patrí OZ ZRPŠ Vazovova 4, menovite najmä pani Márii Rothensteinovej, Barbare Krištofíkovej, Daniele Križanskej. Práve ich odhodlanie a vytrvalosť stoja za tým, že práce sa začali, a že príbeh jedného ihriska sa stáva realitou - https://www.ihrisko-vazovova.sk/

      Ďalšími financniami do realizácie 1. fázy prispel náš zriaďovateľ - mestská časť Staré mesto no a v neposlednom rade Vy, rodičia našich žiakov, ktorí ste prispeli do rozpočtu ZRPŠ.

      Poďakovanie za podporu patrí pani starostke mestskej časti Staré Mesto, Ing. arch. Zuzane Aufrichtovej, 
      a samozrejme nesmieme zabudnúť na našich vizionárov - architektonická kancelária 2021.sk.

      Ď*A*K*U*J*E*M*E

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Beží 1. fáza revitalizácie školského dvora.

    • POZOR - úradné hodiny
     • POZOR - úradné hodiny

      Počas leta bude na našej škole rušno. Budeme dostavovať 3 triedy tak, aby sme zmestili všetkých žiakov chtivých po vedomostiach. Škola dostane nové vchodové dvere a okrem tried je naplánovaný aj vznik multisenzorickej miestnosti. Nový šat čaká aj náš bežecký ovál v areáli školy. O všetkom Vás budeme priebežne prosredníctvom fotografií informovať. 

       

       

       

      Vzhľadom k danej situácii Vás prosíme, aby ste s nami komunikovali:

      • e-mailom: riaditel@zsvazovova.sk,
      • písomne poštou alebo vhodením listu / žiadosti / požiadavky do schránky na budove školy
      • alebo telefonicky: každý pondelok medzi 9:00 - 12:00., tel. číslo 02/52 49 69 64

      Ďakujeme a želáme pekné leto.

     • OZNAM

      Školská jedáleň
      Vážení rodičia, preplatky za stravu nad 25 Eur budú vrátené na Vaše čísla účtov v priebehu mesiaca júl a august 2021. Prosím rodičov, ktorých dieťa už nebude navštevovať našu školu, aby ma informovali mailom - znemethova@zsvazovova.sk alebo telefonicky 02 52 491 468. Ďakujem. Némethová, vedúca ŠJ

      ŠKD
      Preplatky za ŠKD budú vrátené do 9.7.2021. V prípade, že Vám preplatok nepríde, prosím, kontaktujte nás na riaditel@zsvazovova.sk. Ďakujeme. Vedenie školy.

     • Zbohom škola, vitaj leto :)

      Milí žiaci, rodičia, kolegovia,

      máme za sebou ťažký rok a ja som na nás všetkých nesmiene hrdá. Chcem sa Vám poďakovať za to, že sme toto náročné obdobie, na ktoré nebol nik pripravený, spoločne zvládli. Všetci máte môj obdiv za to, ako dobre ste sa popasovali s dištančným vzdelávaním, novými technológiami, ale aj so stratou osobných stretnutí a izoláciou.

      ŽIACI naši šikovní, gratulujem Vám k zdarnému ukončeniu roka. Ďakujem za Vašu prácu, usilovnosť a odvedenú prácu. Ďakujem, že ste nepoľavili, prispôsobili sa a snažili sa vydolovať zo seba to najlepšie. 

      Milí RODIČIA, ďakujem Vám za trpezlivosť, zvládnutie slušnej dávky stresu a množstva zmien, najmä však ďakujem za vzájomnú spoluprácu, intenzívnejšiu komunikáciu a podporu, ktorú sme z Vašej strany cítili. 

      KOLEGOVIA, ďakujem za Vašu prácu, ktorá bola častokrát na úkor voľna, spánku a víkendov. Skláňam sa pred Vašou flexibilitou neustále reagovať na zmeny, nové rozhodnutia, opatrenia, ale najmä za to, že ste zostali ľudskí, rešpektujúci a pomáhali si navzájom.

      Prajem nám všetkým krásne leto, plné zdravia, oddychu a optimizmu. Verím, že v novom školskom roku, bude všetko lepšie. Užite si zaslúžené leto a doprajte si riadnu dávku vitamínu D.

      Jana Štefková, riaditeľka školy

     • Imatrikulácia prváčikov

      Keď sa naši prváci v škole osmelili, keď sa naučili písať a čítať, vtedy prišiel čas, aby sme ich v škole slávnostne privítali a do dlhých školských liet uviedli.

      V utorok – 22.6.2021 sa konala slávnostná imatrikulácia prvákov, kde naši žiaci zložili školský sľub a pod vedením pani riaditeľky Janky Štefkovej boli pasovaní za školákov. Šikovný prvák Teuško Alexik z 1.A všetkým zaspieval krásnu goralskú pieseň. Po zložení sľubu si žiaci vybrali darčeky a strávili krásny zábavný deň.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Imatrikulácia prváčikov.

     • Organizácia vyučovania od 23.6.2021

      Koniec školského roka je za dverami. Známky sú uzatvorené, čakajú nás ešte didaktické hry a účelové cvičenie, odovzdávanie kníh, čistenie lavíc a najmä odovzdávanie vysvedčení :)

      Hamonogram platný od stredy 23.8.2021
      I. stupeň je v škole 4 vyučovacie hodiny, tzn. do 11:40
      - II. stupeň je v škole 5 vyučovaích hodín, tzn. do 12:35

      - odobedovanie v školskej jedálni sa riadi novým harmonogramom - - - Harmonogram

      - v piatok 25.6.2021 sa môžete tešiť na účelové cvičenie a didaktické hry.

      V stredu 30.6.2021 dostanete vysvedčenia počas prvej a druhej vyučovacej hodiny, obedy v školskej jedálni budú zabezpečené od 10:00 do 13:00, ŠKD bude v prevádzke do 15:00!

      Vedenie školy

     • NAŠE MESTO pod taktovkou Združenia rodičov a priateľov ZŠ Vazovova 4

      V piatok 11.6.2021 sme na našej škole privítali 29 dobrovoľníkov z 3 firiem, ktorí sa zapojili do celonárodnej aktivity Nadácie Pontis "Naše Mesto."

      Dobrovoľníci zo spoločnosti WebSupport, s.r.o. prenášali archívne materiály a pomohli s  prácami v interiéri. Dobrovoľníci z Tatrabanky, a.s. natreli plot okolo predzáhradky a bránu na dvor. Poobede sa vystriedali s dobrovoľníčkami z Komerční banky, a.s., ktoré na školskom dvore pokosili trávnik, pozametali priestor pri vstupe na dvor, schodisko, klčovali náletové dreviny a zbierali odpadky.

      V mene občianskeho združenia ďakujeme dobrovoľníkom za ich prácu, ktorú pre ZŠ Vazovova urobili. Tiež sa chceme poďakovať všetkým rodičom a školskej jedálni, ktorí priniesli a zabezpečili občerstvenie, a tým prispeli k úspešnému dňu.

      Tešíme sa na ďalší ročník.

     • Nová predzáhradka

      Začiatkom školského roka sme sa zapojili do unikátneho a jedinečného programu Magistrátu hlavného mesta SR "Deti pre Bratislavu" a získali finančnú podporu vo výške 2 500 Eur.

      S hrdosťou Vám predstavujeme našu novú PREDZÁHRADKU pred vstupom do školy.

      V predzáhradke si môžete oddýchnuť alebo si skrátiť čakanie na Vaše ratolesti.

      Poďakovanie patrí skvelej pani učiteľke Mgr. Petronele Sanigovej, žiakom 9. ročníka a ich tímovej práci. Práve oni vymysleli a vypracovali celý koncept. No a k realizácii prispelo veľa šikovných rúk žiakov a rodičov.  

      Veríme, že predzáhradka nám bude dlho robiť radosť.

      Pozrite si ako sa postupne menil priestor v našom novom fotoalbume Nová predzáhradka.

     • Ďakujeme za priazeň

      Mesiac máj sa niesol v duchu obdarovaní 🎁

      Pohoda na gauči v ŠKD a príjemné čakanie na pani riaditeľku :)
      Vďaka Slovenskej záručnej a rozvojovej banke, a.s. si užívame pohodlie na čalúnenej sedacej súprave Madrid 3+2+1. Obrovské poďakovanie patrí úánovi Ivanovi Drobnému, ktorý celé darovanie zrealizoval a zabezpečil aj dovoz. ***ĎAKUJEME***

      A tešíme sa z nových tlačiarní! 
      Národná banka Slovenska v rámci aktivity Giving Tuesday darovala našej škole 5 tlačiarní A4 Laser Lexmark MS310dn. Obrovské poďakovanie patrí pánovi Jurajovi Figlárovi, IT security expert z NBS. ***ĎAKUJEME*** 

    • Naše mesto - "Mám srdce na správnom mieste"
     • Naše mesto - "Mám srdce na správnom mieste"

      Naše Mesto už 15 rokov prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s jasným cieľom – vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá, v ktorých žijeme. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a zapájajú sa do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku darovaním svojho času a práce.

      Aj naša základná škola sa vďaka entuziazmu rodičov z OZ Združenie rodičov a priateľov ZŠ Vazovova 4 zapojí už tretíkrát do tohto podujatia, aby sme spoločne 11. júna (piatok) skrášlili vonkajšie priestory ZŠ pre naše deti. 

      Pomáhať bude viac ako 30 dobrovoľníkov. Svojou troškou môžete pomôcť aj Vy - stačí ak prispejete k mini občerstveniu pre dobrovoľníkov. Dobrovoľníci určite ocenia niečo malé (slané, sladké, ovocie, zeleninu...), čo si počas prestávky môžu komfortne zjesť. Občerstvenie môžete priniesť v piatok ráno do 8:00 na školský dvor.

      Ďakujeme za Vašu priazeň, držte nám palce!

    • DDD - Deň detí na Dunaji
     • DDD - Deň detí na Dunaji

      Milí rodičia,

      pozývame vás na podujatie Deň detí na Dunaji, ktoré pripravila Mestská časť Bratislava-Staré Mesto pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

      Príďte s deťmi osláviť ich deň.

      KEDY: utorok 1. júna 2021, od 14:30 do 18:00 hod.

      KDE: Rázusovo nábrežie a Propeller

      PROGRAM:

      Švandenie s Jajou (14:30 – 18:00) – voľná zábava s obľúbeným Divadlom Jaja.

      Plavba na lodi Prešov (15:00 – 18:00) – plavba na veľkej výletnej lodi. V pláne sú štyri jazdy, každá bude trvať 45 min. Nalodenie na nástupišti č. 1, kapacita lode je 150 osôb. Plavby štartujú o 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 hod.

      SpeedBoats.sk (15:00 – 18:00) – jazda na rýchlych motorových člnoch, nalodenie na pontóne za Propellerom. Každá jazda trvá cca 5 až 8 minút, kapacita člnu je osem pasažierov.

      Tvoríme Staromestské srdcia spolupatričnosti (14:30 – 18:00) – workshop s lektorkami, do ktorého sa môžu deti zapojiť kedykoľvek v rámci stanoveného času. Budú sa šiť a tvoriť textilné srdcia, každý absolvent workshopu dostane od nás za svoje textilné srdiečko medovníkové, ktoré pre mestskú časť upiekli ľudia s mentálnym postihnutím (Centrum BIVIO). Účastníci workshopu budú mať cukrovú vatu zdarma.

      Účastníci podujatí sú povinní mať prekryté horné dýchacie cesty. V interiéri (workshop v Propelleri) musia mať deti počas práce respirátor alebo rúško. Dezinfekcia rúk je k dispozícii, rovnako aj toaleta s vodou a mydlom. Priestory sú dobre vetrané, pred podujatím prejdú dôkladnou dezinfekciou a je v nich nainštalovaný aj germicídny žiarič. Tešíme sa na vás!

      MČ Bratislava-Staré Mesto

    • Jachtárky pozývajú
     • Jachtárky pozývajú

      Pri príležitosti svetového festivalu ženského jachtingu prebiehajú na Slovensku sprievodné akcie. Spoločným menovateľom sú ženy a dievčatá. Jedno z podujatí sa chystá už na tento víkend. Srdečne pozývame :)

      Naši žiaci 3. a 4. ročníka majú už drobnú ochutnávku za sebou, na dvore školy si mohli "ochytať" reálnu pretekársku loď - plachetničku s dĺžkou 2,36m a šírkou 1,35 m.

    • Svetový deň – pohybom k zdraviu
     • Svetový deň – pohybom k zdraviu

      Ako osláviť „Svetový deň - pohybom k zdraviu“? Krásne slnečné popoludnie, deti plné energie čo viacej si želať – ideme nato! Školský dvor sa premenil na mravenisko. Vychovávateľský tím ŠKD vytvoril stanovištia s rôznymi pohybovo-športovými aktivitami a skupinky malých športovcov sa presúvali k disciplínam - „Utekaj ako vieš“, „Skok do piesku“,  „Trasa žralokov“, „Žabky“, „Hod loptičkou do vedra“ a  „Člnkový beh“.
      Toto športové popoludnie v ŠKD sa nám vydarilo. Deti si užili k
      opec zábavy, smiechu a skvelo si zašportovali.
      Športu zdar a našim deťom zvlášť! Fotoalbum

       

    • Hlasujte za našu školu v súťaži Čerstvé hlavičky!
     • Hlasujte za našu školu v súťaži Čerstvé hlavičky!

      Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. Práve preto, sa naša škola prihlásila do 3.ročníka projektu Čerstvé hlavičky, od spoločnosti Kaufland.

      Aká je hlavná cena?

      Víťazná škola získa pre žiakov týždenný prísun kvalitného a čerstvého ovocia zeleniny na celý školský rok 2021/2022!

      Hlasovanie trvá od 13.5 do 23.6.2021 na stránke www.cerstvehlavicky.sk 

      Každý deň môžete odoslať jeden hlas.
      Ďakujeme.
       

    • Máj lásku v srdci maj!
     • Máj lásku v srdci maj!

      Mesiac máj je o láske a lásku najúprimnejšiu majú naše deti.
      Hneď ako sa začal mesiac máj deti v  ŠKD sa pustili  s láskou do kreslenia, vystrihovania a písania vyznaní lásky hlavne mamičkám ku dňu matiek. Vytvorili  tie najkrajšie srdcia  lásky nielen pre mamičky, ktoré veľmi ľúbia, ale pre všetkých v škole.
      Láska je najviac a tak si ju odovzdávajme ako deti.... Fotoalbum
       

     • Informujte sa o prospechu dieťaťa

      Milí rodičia, čas letí a do konca školského roka zostávajú už len 2 mesiace.
      Pozývame Vás na online konzultačné stretnutia s učiteľmi, kde budete mať možnosť získať informácie o prospechu Vašich detí. Konzultácie sa uskutočnia od 10.5. do 14.5.2021.

      I. stupeň - vyučujúci pošlú zákonným zástupcom informáciu o prospechu a správaní žiaka ako správu cez EduPage. V prípade potreby je možné dohodnúť si konzultáciu cez ZOOM alebo osobnú konzultáciu pred školou v priebehu nasledujúceho týždňa.

      II. stupeň - prosíme zákonných zástupcov, aby kontaktovali vyučujúcich, s ktorými potrebujú prekonzultovať prospech dieťaťa. Kontakty na vyučujúcich sú dostupné na https://zsvazovova.edupage.org/teachers/
      Konkrétny vyučujúci poskytne online konzultáciu cez ZOOM alebo osobnú konzultáciu pred školou v priebehu nasledujúceho týždňa. Presný termín a čas bude stanovený po dohode s vyučujúcim.

     • Oznam: DESIATA

      Vážení rodičia, milí žiaci, 

      od 3.5.2021 je možné opätovne odoberať desiatu v školskej jedálni. 

      Cena: I. stupeň – 0,52 Eur, II. stupeň – 0,56 Eur

      Prihlasovanie: do piatku 30.4.2021 do 9:00 u vedúcej školskej jedálne p. Némethovej - znemethova@zsvazovova.sk

    • Apríl - mesiac lesov v ŠKD
     • Apríl - mesiac lesov v ŠKD

      Deti v ŠKD vedia, že lesy sú pľúcami Zeme, riadia kolobeh vody v prírode, sú filtrom prachu a hluku, sú krásne a je v nich báječne. Dozvedeli si aj to ako sa správať v lese a chrániť prírodu okolo nás. Vitajte vo fotogalérii fantastických stromov, ktoré vytvorili  šikovné deti a teraz zdobia  nástenky našej školy. 😉

    • Bezpečnosť nadovšetko
     • Bezpečnosť nadovšetko

      ❤ Náš zriaďovateľ - Mestská časť Bratislava-Staré Mesto zabezpečil pre našu školu 4 kusy mobilných germicídnych žiaričov Promos GM XX W/A, ktoré budú zabezpečovať dezinfekciu vzduchu v počítačových učebniach PC1, PC2, PC3 a v priestoroch jedálne v čase vydávania obedov. Ď*A*K*U*J*E*M*E ❤

       

      Výrobok môže byť v plnej prevádzke aj v prítomnosti ľudí, pretože nemá nežiaduce účinky a vplyv na ľudský organizmus. Naopak, využíva sa na likvidáciu mikroorganizmov v miestnosti, kde je viacej ľudí.

  • Kontakty

   • Základná škola
   • skola@zsvazovova.sk
   • admin@zsvazovova.sk
   • admin@zsvazovova.sk
   • +421252496964
   • Vazovova 4 81107 Bratislava Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje