• Program Skutočne zdravá škola patrí pod európsy projekt SchoolFood4Change, ktorý komplexne rozvíja kultúru stravovania vo všetkých ekologických, ekonomických, sociálnych a zdravotných súvislostiach. Do tohto projektu je zapojených 12 krajín EÚ, 3 000 škôl, 600 000 žiakov a  43 projektových partnerov. Téma jedla je natoľko univerzálna a komplexná, že prechádza prakticky všetkými vzdelávacími oblasťami, prostredníctvom čoho je možné naplniť veľkú časť očakávaných vzdelávacích výstupov od úrovne predškolského vzdelávania až po 2. stupeň základných škôl. Je to praktický odbor, blízky úplne všetkým a týka sa celej populácie v každodennom živote.

Ciele programu Skutočne zdravá škola

• zdravé deti

• potravinovo gramotní ľudia

• aktívne miestne spoločenstvá

• udržateľné hospodárstvo

• zdravé životné prostredie

Vízia programu Skutočne zdravá škola

Vznik projektu na Slovensku je reakciou na aktuálnu situáciu v oblasti verejného stravovania v štátnych stravovacích zariadeniach, ako aj na nárast civilizačných ochorení na Slovensku. Používanie nekvalitných surovín, nevyvážená strava, nárast obezity, ale aj porúch príjmu potravy, nezáujem detí o kvalitnú a vyváženú stravu, ekonomicky neefektívne vedenie kuchýň – to sú nedostatky, s ktorými sa v súčasnosti môžeme stretnúť na školách a verejnosti.

Naša škola už spĺňa podmienky k získaniu bronzového certifikátu