• Aktívna škola
      • Aktívna škola je koncept Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ktorý predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám na školách, ktoré realizuje škola pred, počas alebo po skončení vyučovania.
      • Skutočne zdravá škola
      • Program Skutočne zdravá škola patrí pod európsky projekt SchoolFood4Change, ktorý komplexne rozvíja kultúru stravovania vo všetkých ekologických, ekonomických, sociálnych a zdravotných súvislostiach.
          • Exkurzia pre ôsmakov a deviatakov

80. výročie prvého transportu slovenských Židov z nášho územia do koncentračného tábora v Osvienčime sme si pripomenuli exkurziou do Múzea holokaustu v Seredi. Expozície múzea sú umiestnené v piatich obnovených barakoch, v ktorých sme videli dobové dokumenty, fotografie a predmety viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku. Ak ešte stále existujú ľudia, ktorí pochybujú, či sa holokaust na Slovensku stal, odporúčame navštíviť danú expozíciu. Mgr. Zuzana Slezáková

• Čítanie pod perinou

Po dlhej odmlke spojenej s pandemickými opatreniami sa nám podarilo zorganizovať nočnú školskú prespávačku.
            Po veľkonočných prázdninách (zo štvrtka na piatok) sme s deťmi strávili jednu noc v škole pod nàzvom "Čìtanie pod perinou".

Pozeranie filmu Matilda s čitateľskou tématikou, čitateľský maratón so vstupom odvážnych rodičov (veľká vďaka im), veľká pátračka, nočná hra... to všetko boli aktivity, čo deti s veľkým nadšením prežívali. Na večeru pizza, či raňajky so sladkou vianočkou znásobili zážitky triedam 4.A, 4.B, 4.C a 2.C.

• Jarná úprava predzáhradky

Už rok nás teší, že ju máme.

Rodičom spríjemňuje čakanie na deti, deťom čakanie na otvorenie školy. Výučba v nej vie byť zaujímavá. Vznikla vďaka 2. ročníku projektu Deti pre Bratislavu a najmä usilovnosti našich detí pod vedením pani učiteľky Sanigovej.

Tento týždeň zažila jarné upratovanie a výsadbu nových rastliniek a kvietkov.

• Športový mesiac apríl

V zdravom tele zdravý duch 🏐

Po uvoľnení opatrení sa môžeme opätovne aktívne zúčastnňovať aj na športových podujatiach a súťažiach. Tešíme sa zo slniečka, súťaženia, adrenalínu. Učíme sa zvládať emócie, víťazstvá i prehry.

Naše aprílové úspechy:
            3. miesto - Školský pohár vo futbale mladších žiakov