• Spolu sme tvoriví

• Hlavné mesto SR Bratislava spolu s UNICEF  aktívne podporilo našu školu v  projekte „Spolu sme tvoriví“, ktorý je zameraný na začlenenie žiakov z Ukrajiny a iných krajín do školských a komunitných aktivít. Ako dôležitý partner projektu poskytlo mesto Bratislava podporu a pomohlo vytvoriť priestor pre integráciu detí prichádzajúcich z Ukrajiny, čím prispelo k vytváraniu inkluzívneho a priateľského prostredia pre všetkých obyvateľov.

Náš projekt sme nazvali „Spolu sme tvoriví“ a zamerali sme sa na kreatívne workshopy, ochutnali sme svet na tanieri, stavali mosty so stavebnicou Merkur a súťažili pri športových aktivitách. Prostredníctvom kreatívnych dielní mali deti možnosť vyjadriť svoje pocity a zážitky, vytvárať nové priateľstvá a zlepšovať svoje komunikačné a sociálne zručnosti. Cieľom týchto aktivít bolo uľahčiť ich začlenenie do školského a spoločenského prostredia Bratislavy.

Bratislava sa týmto projektom hlási k hodnotám solidarity a inklúzie, pričom sa zameriava na podporu detí a rodín, ktoré do hlavného mesta prišli v dôsledku neľahkých životných okolností. Pre deti z Ukrajiny to znamená bezpečné miesto na vzdelávanie, získavanie nových skúseností a vytváranie nových priateľstiev.

Sme hrdí, že Bratislava ako moderné a otvorené mesto vytvára podmienky na to, aby sa každé dieťa mohlo cítiť prijaté a podporované a naša škola je toho súčasťou. Projekt „Spolu sme tvoriví“ je toho krásnym príkladom, ktorý ukazuje, že tvorivosť a vzájomná spolupráca môžu preklenúť všetky bariéry a priniesť nové možnosti pre integráciu a rast komunity.