• Spájame sily a búrame bariéry: "Šport spája všetkých“

• Dňa 26.6.2024  sa na našej škole uskutočnilo športové podujatie Spájame sily, búrame bariéry: „Šport spája všetkých“, ktoré prinieslo energiu, radosť a tímového ducha medzi žiakov z rôznych kultúrnych prostredí. Cieľom podujatia bolo nielen športovať, ale aj podporiť inklúziu a vzájomné porozumenie medzi deťmi rôzneho pôvodu.

Žiaci sa zapojili do rôznych športových disciplín, ako sú štafetové behy, loptové hry a tímové súťaže, ktoré kládli dôraz na spoluprácu, rešpekt a férovosť. Tento deň nebol o víťazstvách a porážkach, ale o spájaní síl a prekonávaní bariér medzi jednotlivcami a kultúrami.

Podujatie prebehlo v priateľskej atmosfére, kde každé dieťa, bez ohľadu na svoje kultúrne zázemie, malo možnosť ukázať svoje športové schopnosti a zároveň spoznať svojich spolužiakov z iného prostredia. Rôznorodosť tímov ukázala, že šport je univerzálnym jazykom, ktorý dokáže spájať a vytvárať priateľstvá.

Sme hrdí na všetkých zúčastnených, ktorí preukázali nielen športové zručnosti, ale aj otvorenosť a pochopenie voči svojim spoluhráčom. Veríme, že takéto podujatia pomáhajú formovať otvorenú a tolerantnú komunitu, kde rôznorodosť je vnímaná ako naša sila.

Ďakujeme všetkým účastníkom a organizátorom, pani Katke Novotnej, Zuzke Kriegerovej, Katke Rodziňákovej, Broni Polákovej a našim skvelým kolegom p. Mikušovi a Mrázovi za ich prácu a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie, ktoré budú ďalej búrať bariéry a posilňovať inklúziu cez šport!