• ČINNOSŤ ŠKD

Školský klub detí ako školské výchovno-vzdelávacie zariadenie, je súčasťou školy, ktorá zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia.

Poslaním školského klubu detí je umožniť deťom rozvíjať ich osobnostný potenciál, záujmy a vzdelávacie potreby v podporujúcom prostredí uplatňujúcom požiadavky na výchovu mimo vyučovania a výchovu vo voľnom čase, prostredníctvom princípov neformálneho vzdelávania.

Výchovno-vzdelávacia činnosť ŠKD sa realizuje v oddeleniach ŠKD, obsahovú dimenziu výchovy mimo vyučovania reprezentujú tri piliere – personalizácia, inklúzia a subjektívna pohoda, ktoré sú obsiahnuté v tematických oblastiach výchovy.

Činnosti a aktivity ŠKD vychádzajú zo záujmov detí, čím je vytváraný dostatočný priestor pre individuálny prístup a vlastné tempo činnosti, časová voľnosť umožňuje flexibilitu vo využívaní rozmanitých foriem a metód práce a vo využívaní rozmanitých priestorov na ich realizáciu.

Záujmová činnosť sa uskutočňuje spravidla v záujmových útvaroch (krúžkoch), pričom sa umožňuje deťom účasť aj na ďalších formách záujmovej činnosti mimo školy.

V oblasti rekreačného a relaxačného charakteru – vychádzkami, športom, pohybovými hrami umožňuje deťom stráviť čo najviac voľného času pohybom na čerstvom vzduchu a takto sa starať o dobrý telesný vývoj a relaxáciu detí v čase po vyučovaní.