• Cestujeme svetom cez chute a vône

• Dňa 18.9.2024 sa v našem škole uskutočnilo kreatívne podujatie „Cestujeme svetom cez chute a vône“. Tento výnimočný workshop spojil gastronómiu, zábavu a poznávanie kultúr z celého sveta. Deti mali príležitosť spoznať rozmanité jedlá a vône rôznych krajín, pričom sa aktívne zapájali do prípravy chutných receptov.

Na podujatí deti predstavili  jednoduché a zdravé jedlá z rôznych kútov sveta. Každý recept bol starostlivo vybraný tak, aby bol prístupný aj pre malých kuchárov a súčasne im priniesol nové zážitky z iných kultúr.

Každé dieťa prispelo svojím vlastným receptom alebo príbehom z jeho rodinnej kuchyne. Plagáty, ktoré vytvorili, sú nielen zbierkou receptov, ale aj príbehom, ktoré deti zdieľali počas podujatia. Spoločne sme vytvorili mosty medzi kultúrami cez jedlo a priateľstvo.

Ďakujeme všetkým malým kuchárom, rodičom a našim obetavým pedagógom, Katke Rodziňákovej, Broni Polákovej, Mariánovi Mikušovi a Petrovi Mrázovi za ich úsilie a kreativitu! Tešíme sa, že s nami spoločne „cestovali svetom“ a veríme, že táto skúsenosť v nich prebudila lásku k spoznávaniu nových chutí a kultúr.