• Letná škola

Začína sa letná škola, ktorá bude prebiehať od 11.7. do 22.7.2022.

Tešíme sa na všetky dobrovoľné letné aktivity, ktoré budeme realizovať s našimi deťmi 1. -4. ročníka.

Vzdelávanie bude mať hravý a zážitkový charakter. Aktivity letnej školy podporia tvorivosť a iniciatívnosť, rozvoj čitateľskej, matematickej, informačnej a prírodovednej gramotnosti, analytického či kritického myslenia.

• Rozlúčka s deviatakmi

Koniec školského roka pre niektorých znamenal, že do našich lavíc zasadli naposledy. Žiaci 9.A si pre svojich učiteľov pripravili dojímavú rozlúčku.

Na úvod predniesli krásny príhovor, v ktorom sa poďakovali za roky prežité na našej škole. Súčasťou programu bolo tiež spomienkové video s fotkami a krátky tanec.

• Úradné hodiny počas leta

Prichádza zaslúžený čas oddychu - letné prázdniny!

Školský rok 2021/2022 je za nami. A my Vám ďakujeme za celoročnú dôveru, snahu vzdelávať sa a získavať nové vedomosti no aj za všetky Vaše podnety a návrhy, ktoré nás a školu posúvajú vpred.

Nech je letný čas pre Vás časom oddychu, načerpania nových síl a inšpirácií.

• Biologická olympiáda

Pod vedením pani učiteľky Sanigovej sa žiaci na 2.stupni zúčastnili biologickej olympiády kategórie E – odbornosť geológia a obsadili krásne miesta.

Hana Holešová 8.B trieda – 3. miesto krajské kolo BIO

Šimon Habuda 9.B trieda – 3. miesto okresné kolo BIO

Biologická olympiáda kategória F

1. miesto v okresnom kole BIO – 5-členné družstvo z 5.B triedy:

• Maliarsky kurz

Posledné dni pred ukončením školského roka sme sa venovali rôznym aktivitám. Jednou z nich bol aj maliarsky kurz, ktorého sa zúčastnili žiaci a žiačky 6., 7. a 8. ročníka spoločne s p. učiteľkou Kubovčíkovou.

Kurz bol realizovaný pod záštitou vynikajúcej výtvarníčky @jezek.art ☺️ Patrí jej naše veľké ĎAKUJEME za instruktáž, vedenie a pomoc pri maľovaní abstraktného obrazu technikou Sponging.

• ŠvP Kľačno

Šnúru škôl v prírode ukončili naši najmladší druhostupniari, ktorí si užili skvelý týždeň v Kľačne.

Pani učiteľky a páni učitelia sa im postarali o rôzne aktivity. Nechýbali spoločenské a pohybové hry, oblievačka s balónmi či hľadanie pokladu. Žiaci absolvovali aj výlet do neďalekých Bojníc, kde navštívili ZOO a Bojnický zámok.

Sobota 27. 4. 2024