• Čokoládovňa Hauswirth

14.10. boli šiestaci s p. uč. Súderovou, Nagyovou, Schützovou a Kanišákovou na exkurzii v čokoládovni Hauswirth v Kittsee.

Okrem prehliadky továrne si pozreli dokument o založení firmy Hauswirth a po ochutnaní výbornej čokolády si zakúpili pár čokoládiek aj domov.

Druhá zastávka bola v Hainburgu, kde sa prechádzali históriou mesta a popri rieke Dunaj. Výletík sa im veľmi páčil!

• Projekt Krókus/Šafran

Včera naši ôsmaci spoločne so SNM-Múzeum židovskej kultúry, zasadili cibuľky žltých krókusov na spomienku približne 1,5 milióna detských obetí holokaustu.

Projekt Krókus/Šafran, ktorý už niekoľko rokov realizuje v spolupráci s írskou nadáciou pre výučbu holokaustu, je výborný spôsob, ako uviesť mladých ľudí do tejto problematiky a ktorým zároveň môžeme zvýšiť ich povedomie o dôležitosti tolerancie a rešpektu.

• PROJEKT DETI PRE BRATISLAVU

Dňa 19.9.2022 sa tím žiakov 7.B triedy pod vedením Mgr. Petronely Sanigovej zúčastnil programu Magistrátu hlavného mesta Bratislavy, ktorý sa konal v Primaciálnom paláci v Zrkadlovej sieni.
            Témou programu bol projekt Deti pre Bratislavu. Žiaci 2. stupňa sa zapojili do tohto projektu s témou: Neviditeľné stromy.
            Na tomto podujatí boli odprezentované tri najlepšie skupiny a predstavili nám súťažné témy ročníka 2023. Zároveň sa tu nakrúcala posledná časť sumárneho dokumentu o 3 rokoch Deti pre Bratislavu. Pre účastníkov a účastníčky pripravili aj špeciálne darčeky, ktorými sa poďakovali za účasť v projekte a za to, že nám úprimne záleží na meste, v ktorom žijeme.
            Súčasťou bol aj sprievodný program - ak deti mali chuť, mohli si na stacionárnych bicykloch "vybicyklovať" popcorn či cukrovú vatu. ☺️