• CHRISTMAS GAMES 2023

Žiaci a žiačky sa už niekoľko rokov môžu dobrovoľne zapojiť do aktivity z anglického jazyka pod názvom "Vianočné hry" 🎄, ktoré v rámci anglického jazyka pre svojich žiakov organizuje p.uč. Kubovčíková.

Tento rok sa však rozhodla spoločne so žiakmi z 9.C triedy pripraviť vianočné hry inak.

Žiaci, rozdelení do tímov, navštevovali jednotlivé stanovišťa, ako napr. Santovu dielňu či vianočné kino, kde museli plniť disciplíny a zbierať body. Komunikácia prebiehala v anglickom jazyku, a tak si mohli precvičiť svoje znalosti.

• Opera Muflón Ancijáš v SND 🎭

Muflón Ancijáš pristál v budove SND v Bratislave a my sme boli pri tom! Opera, určená nielen pre nás, piatakov, ale aj pre všetkých našich starších spolužiakov, učiteľov, či dospelých, zanechala v nás jednoduché, ale za to krásne posolstvo - BYŤ LÁSKAVÝM SA OPLATÍ Pamätajme si, že každý dobrý skutok sa nám môže oplatiť len dobrom. Spolu s Ancijášom sme zachránili dážďovku, odstavili nebezpečného medveďa, pomohli pani pumpárke a ... naučili sa, že do SND sa nechodí v Ancijášových tepláčkoch, lebo... lebo... Čo vám budeme prezrádzať! Choďte sa sami pozrieť!

• Zábavný týždeň módy na Vazovovej 👨‍🎤🎩💃

Minulý týždeň sa na druhom stupni učilo v netradičnom duchu. Školský parlament sa nám postaral o skvelý týždeň módy a každý deň bol tematicky jedinečný. "Fashion week" sme odštartovali v pondelok v pyžamách. V utorok sme pyžamá vymenili za športové oblečenie a najrôznejšie športové dresy. Po športovom utorku nasledovala formálna streda, kedy sa naši žiaci a naše žiačky nahodili do štýlových oblekov a business kostýmov. Mnohým na krkoch nechýbali krásne kravaty či motýliky. Štvrtok sa naši žiaci a učitelia zmenili na slávne osobnosti či filmové postavy. Na chodbách školy ste mohli stretnúť Karla Lagerfelda, lupiča Harryho z filmu Sám doma, speváčky z kórejskej skupiny Black Pink, Hermionu, Barbie, Willa Smitha a mnoho iných. Fashion week sme zakončili v piatok v znamení NO BACKPACK DAY. Žiaci nechali svoje školské tašky doma a učebnice si priniesli v nákupných košíkoch, košoch na bielizeň

• Volejbalový turnaj žiaci vs. učitelia 🏐

V pondelok 11.12.2023 si žiaci ZŠ Vazovova zmerali svoje sily vo volejbale spolu s našimi učiteľmi 🧑🏻‍🏫👩🏼‍🏫. Učitelia aj žiaci prišli vo výbornej nálade a výbornej kondícii a nechali na palubovke v telocvični úplne všetko. Po náročnom zápase sa z výhry radovali učitelia, ktorí nedarovali svojim žiakom vôbec nič. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie s učiteľmi a žiakmi!

Streda 24. 4. 2024