• ORGANIZÁCIA ŠKD

Výchovno-vzdelávacia činnosť školského klubu sa organizuje ako pravidelná aktivita podľa výchovného programu ŠKD, záujmová aktivita formou záujmových útvarov, príležitostná a sezónna aktivita formou podujatí, súťaží a exkurzií, spontánna aktivita podľa záujmu detí, aktivita zameraná na vypracovanie, predkladanie a uskutočňovanie projektov, na ktorých sa zúčastňujú aj deti, ktoré nenavštevujú školský klub.

PREVÁDZKA ŠKD

ŠKD je v prevádzke spravidla celý školský rok okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov, denne od 6:30 h do 17:30 h.

REŽIM ŠKD

6:30 hod.   –   7:30 hod.

ranný ŠKD

7:35 hod.   –   7:40 hod.

odchod detí do tried

11:40 hod.   –  13:45 hod.

obed podľa rozpisu, oddychovo - rekreačná činnosť

13:45 hod.   –  15:00 hod.

záujmové činnosti, TOV podľa rozvrhu týždennej činnosti

15:00 hod.   –  15:30 hod.

príprava na vyučovanie

15:30 hod.   –  16:30 hod.

rekreačná činnosť, pobyt vonku

16:30 hod.   –  17:30 hod.

činnosť podľa záujmu detí, odchod detí z ŠKD

ZARADENIE DETÍ DO ŠKD

Deti sa do ŠKD zaraďujú vždy na jeden školský rok na základe riadne vyplnenej prihlášky podanej zákonnými zástupcami dieťaťa. Prihláška je k dispozícii u vychovávateľa ŠKD, alebo si ju môžete stiahnuť z web stránky školy.
      O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľ školy, alebo ním poverený zástupca.
      Súbežnou podmienkou prijatia dieťaťa je písomné vyjadrenie riaditeľky školy o prijatí dieťaťa do ŠKD a úhrada zriaďovateľom školy schváleného mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov za činnosť ŠKD zo strany rodiča.

DOCHÁDZKA DETÍ

Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí uvedie zákonný zástupca v prihláške do ŠKD. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje zákonný zástupca písomne vopred. Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne záujmovú činnosť mimo ŠKD uvedie zákonný zástupca dieťaťa v prihláške/žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD.

Zmeny v dochádzke v ŠKD (neprítomnosť v ŠKD, zmena rozsahu a spôsobu dochádzky, odchodu, zmena osoby, ktorá za dieťa preberá zodpovednosť) oznamuje rodič alebo zákonný zástupca vždy vychovávateľovi/ písomnou formou.

V prípade odchodu dieťaťa z ŠKD skôr, ako je odchod uvedený  na prihláške, musí dieťa doniesť písomnú žiadosť o uvoľnenie z ŠKD s dátumom, hodinou a podpisom zákonného zástupcu, alebo inej fyzickej osoby, ktorá má dieťa zverené do osobnej starostlivosti alebo do pestúnskej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo zástupcu zariadenia.

Uvoľnenie dieťaťa z ŠKD na základe telefonického hovoru nie je dovolené a nebude akceptované.

ODCHOD DETÍ ZO ŠKD

Dieťa preberá zo ŠKD zákonný zástupca alebo osoba ním splnomocnená, pokiaľ nie je v zápisnom lístku o prijatie dieťaťa uvedený iný spôsob odchodu z ŠKD. Dieťa si rodič môže vyzdvihnúť z ŠKD osobne v priebehu dňa prostredníctvom elektronického zvončeka, ktorý je pri vchode do budovy školy alebo podľa dohody s vychovávateľom. Za príchod do ŠKD a odchod zo ŠKD zodpovedá zákonný zástupca aj v prípade, že dieťa prichádza resp. odchádza so starším neplnoletým súrodencom, či starým rodičom, ak je táto skutočnosť uvedená na zápisnom lístku do ŠKD.

Rodič je povinný prevziať si dieťa z ŠKD najneskôr do 17:30 hod.

Pri nevyzdvihnutí dieťaťa do 17:30 hod. je zákonný zástupca telefonicky upozornený. Ak aj po upozornení dieťa nevyzdvihne do 17:30 hod. bude to riešené s vedúcou vychovávateľkou a riaditeľkou školy ako porušenie povinností zákonného zástupcu.