• Digitálny workshop 🤖

Tento týždeň sme sa zúčastnili so siedmakmi workshopu v kreatívnej vzdelávacej dielni v Starej tržnici. Do tohto Labu nás prilákala možnosť dozvedieť sa niečo o nových poznatkoch a technológiách v digitálnej oblasti. Zaujala nás prezentácia o laserovej rezačke a 3D tlačiarňach. Túto tlačiareň sme si napokon aj sami vyskúšali a mohli sme si vytlačiť malý darček na pamiatku. Tento zaujímavý workshop sme ukončili prácou s 3D perami, pomocou ktorých sme vytvorili malé "umelecké" diela. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu tohto zaujímavého a kreatívneho miesta.

• Strašidelné prespávačky 👻

Koncom októbra a začiatkom novembra si naši žiaci zorganizovali strašidelné prespávačky v škole. Ako už býva tradíciou strašidelných prespávačiek, odštartovali to žiaci deviateho ročníka (9.A) s pomocou niektorých žiakov z 8.C. Noc v škole prichystali pre našich najmladších druhostupniarov – piatakov.

• Brno - Planetárium ✨🔭🌌🌠🌓

3.D a 4.C sa vybrali s p. učiteľkami Broňou Polákovou a Katarínou Rodziňákovou za zážitkovým učením do Brna do Planetária, kde sa na chvíľu ocitli v našej galaxii , prebrodili sa súhvezdiami, prešli sa Mliečnou cestou až narazili na čiernu dieru. Následne navštívili VIDA centrum, kde objavili a spoznali ďalšie prírodné javy ako sopka, zemetrasenie, čaro vody či tornádo. Domov sa vrátili plní zážitkov a s množstvom suvenírov.

• Cirkusová show 🎪

ŠKD zorganizoval pre deti nezabudnuteľný zážitok - cirkusovú show v podaní rodiny Marion, kde okrem kúziel 🧙‍♀️🪄 a rozprávkových postáv v nadrozmerných veľkostiach mali žiaci možnosť vidieť aj holubice 🕊️.

K spestreniu programu sa deti mali možnosť občerstviť popcornom 🍿 a cukrovou vatou.

Veľké poďakovanie patrí celému tímu ŠKD za pomoc s prípravou a sprievodom detí na akcii.

Piatok 29. 3. 2024