• ŠvP Kľačno

Šnúru škôl v prírode ukončili naši najmladší druhostupniari, ktorí si užili skvelý týždeň v Kľačne.

Pani učiteľky a páni učitelia sa im postarali o rôzne aktivity. Nechýbali spoločenské a pohybové hry, oblievačka s balónmi či hľadanie pokladu. Žiaci absolvovali aj výlet do neďalekých Bojníc, kde navštívili ZOO a Bojnický zámok.

• Moja malá záhradka

Spoločnosť Kaufland vyhlásila od 10.3.2022 do 18.5.2022 súťaž pre žiakov 1.stupňa ZŠ, vďaka ktorej by deťom rada priblížila prírodu a súťaživou formou vzbudila ich záujem o rastlinky a ich pestovanie. Do súťaže sa mohli prihlásiť triedy prvého stupňa všetkých základných škôl na území celej Slovenskej republiky. Vďaka skorej registrácii sme sa aj my zaradili ku školám, ktoré mohli získať kompletný balík na pestovanie rastlín a vytvoriť si tak v jednej triede malú záhradku.

• ŠvP Terchová

Fantastická škola v prírode pre 7.A a 7.B.

Každý deň sme prekonávali naše turistické hranice a objavovali nové krásne miesta. Celý týždeň bol plný zážitkov a rôznych aktivít. Dostali sme aj voľný čas, ktorý sme si veľmi užili.

Jednoducho týždeň, na ktorý tak skoro nezabudneme - hlavne na Jánošíkove diery, výlet do centra Terchovej, plavba po rieke Orava plťou ai.

• ŠvP najstarších

Naši najstarší žiaci z 9.A si užili šesť dní plných poriadnych "prírodných" dobrodružstiev pod taktovkou triedneho učiteľa Mgr. Michala Tlelku.

50 km po hrebeni Nízkych Tatier. Západ slnka na vrchole Ďumbiera. Dvojdňový, divoký splav rieky Hron.

Čo viac si priať na posledný výlet v rámci základnej školy? 🙂