• Workshop Neviditeľné stromy

Aj v tomto školskom roku sa zapájame do unikátneho projektu hlavného mesta SR - Deti pre Bratislavu.
            Tentokrát s projektom "Neviditeľné stromy", vďaka ktorému priložíme ruku k dielu a zveľadíme školský dvor.

Začali sme WORKSHOPom "NEVIDITEĽNÉ STROMY" 🌳🌲🍃
            Workshopu sa zúčastnil tvorivý tím 6.B triedy v spolupráci s Centrom environmentálnej a etickej výchovy Živica – lektorom bol pán Ing. František Cimerman. Žiaci si vyskúšali rôzne environmentálne aktivity v triede, ale aj na školskom dvore. • Selfie beh - odfoť sa s ... • Nájdi svoj strom - so šatkou na očiach • Dočiahni od stromu po strom v skupine • Meranie obvodu rukami, stopami, metrom • Tvorba geometrických útvarov z paličiek • Matematické hádanky z paličiek • Druhové určenie jednotlivých drevín

• Ovčie kiahne

V našej základnej škole sa na prvom i druhom stupni vyskytli Varicella zoster alebo ovčie kiahne.

Ide o vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša vzduchom. Ich inkubačná doba je dva týždne. Veľmi rýchlo sa prenášajú najmä vo väčších kolektívoch.

Prosíme Vás o dôkladnejšie pozorovanie detí. Ak vaše dieťa ochorie, nahláste túto skutočnosť triednemu učiteľovi.