• Beseda so Zuzanou Wienk📚

Dňa 27. 3. sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili podnetnej besedy s p. Zuzanou Wienk, ktorá žiakom predstavila svoju autorskú prvotinu - knihu pre deti - Vraniak Albín.

Po autorskom čítaní sa žiaci zamysleli a rozprávali s autorkou na tému odvaha a strach, kedy byť odvážny a kedy nie. Odpovede na tieto otázky budeme hľadať aj v knižke Vraniak Albín.

• Medzinárodný Deň Zeme🌎

V rámci Medzinárodného Dňa Zeme sa žiaci 2.A triedy vybrali na Železnú studienku.

Triedna učiteľka Dominika Šmajdová, spoločne s asistentkou Barborou Petrovičovou pripravili pre žiakov enviromentálne aktivity ako napr. zber odpadkov, triedenie odpadu, vyrobili sme si vlastný transparent a iné. Týmto sa chceme poďakovať mamičkám: Hnátovej a Harhajovej za aktívnu pomoc.

• Čítanie pod perinou

Čítanie pod perinou, spojené s úžasnou a nezabudnuteľnou prespávačkou pod vedením p.uč. K. Rodziňákovej v spolupráci s p.uč. Polákovou a výpomocou p.uč. Dadykina a obetavej mamičky Moniky Váňovej sa tento rok zúčastnili žiaci 3.C a 2.D.

Po večernom filme si žiaci pochutili na výbornej pizze a tešili sa na nočnú pátračku v priestoroch školy. Ešte predtým však traja odvážni rodičia čítali deťom zaujímavé príbehy, za čo im patrí veľké poďakovanie. Po pátračke ich čakala ešte vonkajšia hra na školskom dvore. Vybehaní, unavení a plní zážitkov potom zaliezli do svojich pelieškov, kde si ešte čítali knižky pri svetle baterky.

• Slávik Slovenska 2023🎶

Dňa 4.4.si naši žiaci z 1.stupňa zaspievali ľudové pesničky na školskom kole súťaže Slávik Slovenska 2023.
            Zúčastnilo sa spolu 23 dievčat a chlapcov.
            Najlepší speváci :
            1.miesto - Maroš Mušec 2.B
            2.miesto - Zuzana Makýšová 3.B
            3.miesto - Diana Stieranková 2.D
            Na záver si všetci spolu zaspievali obľúbené ľudové piesne a pani učiteľky Móroczová a Kukumbergová najlepším odovzdali ceny a všetkých zúčastneným sladkú odmenu 😊

• Midicool volejbal dievčat – 3. miesto

V piatok, posledný marcový deň sa naše dievčatá zúčastnili volejbalového turnaja midicool volejbal na ZŠ s MŠ Kalinčiakova.

Hneď v prvom zápase sme tesne podľahli Cambridge International School v pomere setov 1:2, čo nás psychicky trochu pozastavilo a posunulo na 2. miesto práve túto školu. My sme vďaka nadšeniu a hernému nasadeniu obsadili konečnú 3. priečku s veľkým potenciálom do budúcnosti. Dievčatá totiž príkladne bojovali a nevzdávali sa ani za nepriaznivého stavu.

Nedeľa 28. 4. 2024