• Partnerská škola

•

Základná škola Vazovova sa v decembri 2021 stala partnerskou školou a zapojila sa do národného projektu IT akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, ktorý bude trvať do 31.8.2026.

Čo to pre nás znamená?

Žiadne obavy, z našej školy sa za toto obdobie určite nestane škola vyučujúca výlučne prostredníctvom počítačov a tabletov. S klasickými zošitmi, perom a rysovacími pomôckami sa určite nechceme rozlúčiť a ani nie je v našom záujme meniť klasickú školu na výlučne počítačovú.  Avšak istú dávku premeny a transformácie si naša škola a najmä naši žiaci zaslúžia.

Prostredníctvom vybraných učiteľov školy začneme vo výučbe využívať inovatívne metodiky, ktoré budú učiteľom poskytnuté počas kontinuálnych vzdelávaní. Následne budú aplikované do vzdelávacieho procesu. IT Akadémia je ako "švédske stoly". Koľko si naložíme, toľko zjeme. A my si skúsime naložiť tak akurát a malými krôčikmi spraviť našu školu atraktívnejšou a inovatívnejšou.