• VOĽBY ŽIACKEHO PARLAMENTU 🗳️

Už o pár dní sa budú konať komunálne voľby, ale ZŠ Vazovova má tie svoje už úspešne za sebou.
            Tento rok sa totiž prvýkrát konali voľby výboru žiackeho parlamentu. Z jednotlivých predsedov a predsedníčok tried sa prihlásili 4 kandidáti na tento post. Všetci kandidáti predstavili seba a svoje kreatívne nápady v školskom rozhlase a na chodbách školy odpovedali na otázky zvedavých voličov.
            Následne, dňa 29. septembra 2022, mohli žiaci a žiačky 2. stupňa prísť do príslušných volebných stánkov a svojím hlasom podporiť svojho favorita.
            O volebné stánky sa postarali žiaci 9. ročníka.
            Žiacky parlament má za sebou aj prvé stretnutie, ktoré spoločne s koordinátorkou viedol víťaz volieb, Samuel Michael Kennedy, a jeho zástupkyňa, Simona Golhová. Obom blahoželáme a prajeme veľa úspechov vo funkcii. 🥳💪🏻

• Voľby 2022

Organizácia vyučovania

Vo štvrtok 27.10.2022 sa žiaci tried 1.A, 1.B, 1.C, 1.D, 3.B, 3.C, 4.B a 4.C nebudú učiť vo svojich triedach, nakoľko v týchto učebniach sa budú od rána pripravovať volebné miestnosti.

Škola, nemá dostatok náhradných priestorov pre 6 tried, v ktorých sa budú konať voľby.

• Príspevok do fondu ZRPŠ

Milí rodičia,

aj v tomto školskom roku odsúhlasil Výbor rodičov dobrovoľný príspevok, ktorým môžete prispieť na zlepšenie podmienok pre naše deti a učiteľov.

Výška príspevku je 20 eur na jedno dieťa a na každé ďalšie dieťa z rodiny 10 eur. Ak máte, napr. tri deti, uhradíte príspevok vo výške 40eur do fondu o.z.ZRPŠ ZŠ Vazovova 4. Je na Vás, či uhradíte príspevok v tejto výške alebo vo vyššej...:o)

• ZBER PAPIERA

Zber papiera sa uskutoční v našej škole od dňa 17.10.2022 do 25.10.2022 v čase od 7:20 do 8:00 dole pri šatniach. Papier je potrebné odovzdať previazaný špagátom, alebo v papierovej krabici - nie v plastovom obale. Kartóny sa nezbierajú.

V prípade väčšieho množstva je možnosť odparkovať auto po dobu vyloženia papiera na školskom dvore.

• BIELA PASTELKA 2022✏️

Tešíme sa, že opäť i tento školský rok sa naša škola zapojila do zbierky únie nevidiacich a slabozrakých, ktorá je známa ako Biela pastelka.

Našim žiačkam, Simonke a Šarlotke, sa podarilo vyzbierať 183,58€.Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť a dievčatám ďakujeme za pomoc so zbierkou.

Navyše v tomto období si pripomíname svetový deň zraku, ktorého cieľom je zvýšenie povedomia o problematike zrakového postihnutia. A tak, pri príležitosti tohto dňa, si naši žiaci a žiačky mohli preveriť svoj zrak pri čítaní písmen.

• Plavecký výcvik - Lazy pod Makytou

Tento rok sa naši tretiaci vybrali na plavecký výcvik. Okrem intenzívneho tréningu, o ktorý sa postarali p.učiteľ Marian Paliatka a p.uč. Robert Dadykin, deti absolovali výlet na Kohútku, kde videli krásy prírody. Jednou nôžkou vkročili do Čiech a ochutnali miestne špeciality. Okrem toho absolvovali vo voľnom čase množstvo zaujímavých hier ako aj nočnú hru. Všetkých učiteľov teší, že deti sa vrátia do školy zdokonalené v plávaní a plné zážitkov :)

Piatok 26. 4. 2024