Prednáška "Sex, AIDS, vzťahy"
Dňa 1. a 2. marca sa na našej škole uskutočnili ďalšie prednášky občianskeho združenia ACET SR, tentokrát pre žiakov 8. – 9. ročníka na tému: Sex, AIDS, vzťahy pod vedením Silvie Polákovej a Samuela Lehockého. Prednáška bola zameraná na problematiku HIV/AIDS s cieľom oboznámiť žiakov o tom, ako sa vírus HIV prenáša a poškodzuje zdravie človeka, o iných sexuálne prenosných ochoreniach a ich dôsledkoch. Druhá časť prednášky bola zameraná na negatívny vplyv tlaku okolia v oblasti sexuálneho správania.Lektorom sa podarilo vytvoriť pre žiakov "bezpečné" prostredie, v ktorom sa žiaci vyjadrovali bez strachu, či pocitu trápnosti.
Facebook a jeho pravá tvár (kyberšikana)
Facebook je tu už 10 rokov a v poslednej dobe nie je len nástrojom na komunikáciu a zdieľanie fotografií s priateľmi, ale takisto aj obrovským a účinným nástrojom internetového marketingu. Mnohým ľuďom zmenil život. K dobrému, aj k zlému. Veľkým problémom je šikana prostredníctvom negatívnych komentárov.
Pre žiakov 6-teho a 7-meho ročníka sme vďaka AcetSR zorganizovali prednášku zameranú na problematiku sociálnych sietí a kybernetického priestoru. Jej cieľom bolo odkryť skutočnú tvár sociálnych sietí a naučiť našich žiakov ako minimalizovať riziko ich zneužitia. V rámci prednášky zaznela myšlienka “Facebook je dobrý sluha, ale zlý pán”.
Deti na nete
Podľa dostupných prieskumov v súčastnosti stále viac detí uprednostňuje hry na počítači pred hraním sa vonku s kamarátmi. Každé štvrté dieťa je ohrozené závislosťou a takmer tretina detí natáča spolužiakov a kamarátov v nepríjemných situáciách.
Naša ZŠ chce svojich žiakov učiť zodpovedne sa správať s modernými komunikačnými technológiami, a preto sa zapojila do projektu Deti na nete, ktorý funguje vďaka Nadácii Orange. Žiaci štvrtého a piateho ročníka absolvovali workshopy na tému Deti a moderné komunikačné technológie so psychologičkou Petrou Kaločayovou. Žiaci sa dozvedeli viac o bezpečnom správaní sa na internete, pozitívnom využití technológií a o zodpovednom prístupe pri fotografovaní či hraní hier. V diskusii vyjadrili svoje názory a skúsenosti s témami, ktoré sú súčasťou ich každodenných životov.
Veríme, že otváranie týchto tém je veľkým prínosom pre naše deti a ich formovanie. Vi
Fašiangy v ŠKD
V utorok, 6. februára bol v ŠKD Fašiangový karneval, na ktorý sa deti začali tešiť a pripravovať hneď po návrate z vianočných prázdnin. Najmä naši prváčikovia sa pretekali v tom, kto si pripraví najkrajšiu fašiangovú masku. S pomocou šikovných pani vychovávateliek v ŠKD si detičky pripravili škrabošky, masky, závoje pre víly a strašidelné oblečenie na tento zábavný deň. Na karnevale ste mohli stretnúť šašov, víly, princezné, strašidlá... no prosto, mali sme jedno krásne rozprávkové popoludnie, plné hudby, spevu, tanca a hier. Fotoalbum
Výtvarný krúžok v ŠKD
V rámci ŠKD môžu deti navštevovať výtvarný krúžok. Tam rozvíjajú svoje nadanie, tvorivosť a kreativitu a výsledkom sú krásne výtvarné práce, ktoré počas celého školského roka zdobia chodby a vstupný vestibul školy. Fotoalbum
Pravda o drogách
Začiatkom februára zabsolvovali všetci žiaci druhého stupňa preventívnu prednášku s názvom „Pravda o drogách“. Vďaka lektorom, Rastislavovi Bobčekovi a Erike Botlíkovej z občianskeho združenia Slovensko bez drog, získali fakty a pravdivé informácie o drogách a ich účinkoch a o tom prečo a ako drogy škodia. Prednáška pozostávala z 10 tém/právd o drogách, v rámci ktorých rozobrali to, ako drogy fungujú, ako a prečo vzniká závislosť, čo sú najčastejšie príčiny toho, že niekto začne brať drogy, ako je to s drogami a vitamínmi a minerálnymi látkami v tele, aký je rozdiel medzi legálnymi a nelagálnymi drogami, ako drogy vplývajú na myseľ, ako drogy menia emócie, ako dlho zostávajú drogy v tele, aká je skutočná pravda o Marihuane, ako je to s drogami a tvorivosťou, atď…
Počas prednášok sa pútavou formou žiaci dozvedeli, čo všetko môžu DROGY spôsobiť im samotným, ich priateľom, ich rodine,… Mlad
Od griflíka po plniace pero
Posledný deň pred vianočnými prázdninami triedy 6. A a 7. A navštívili Múzeum školstva a pedagogiky, v ktorom si vyskúšali interaktívny program – Od griflíka po plniace pero.
Žiaci mali možnosť vyskúšať si písanie griflíkom na bridlicovú tabuľku, pierkom a kalamárom a plniacim perom. Uvedomili si, aké ťažké to mali žiaci v minulosti.
Okrem vyskúšania si rôznych spôsobov písania, mali možnosť nazrieť do starej triednej knihy, vidieť rôzne historické učebné pomôcky, lavice..
Po návšteve múzea sa vybrali do Slovenskej pedagogickej knižnice, kde mali možnosť vidieť knihy zo 16. storočia, či presné napodobeniny Štúrových listov a jeho Slovenské národné noviny.
Fotoalbum
Prihlásenie
Zvonenia
Štvrtok 23. 1. 2025Kalendár
- jan
- 17
- Školské kolo biologickej olympiády – kategória C-TP
8.A, 9.A, 9.B, 9.C - 17. 1.
4 - Školská udalosť
- Školské kolo biologickej olympiády – kategória C-TP
- jan
- 14
- Školské kolo geografickej olympiády
5.A, 5.B, 5.C, 6.A, 6.B, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.B, 8.C, 9.A, 9.B, 9.C - 14. 1.
3-4 - Školská udalosť
- Školské kolo geografickej olympiády
- jan
- 06
- Vianočné prázdniny
- 6.-7. 1.
- Prázdniny
- 2024
- dec
- 30
- Vianočné prázdniny
- 30. 12.-3. 1.
- Prázdniny
- dec
- 23
- Vianočné prázdniny
- 23.-27. 12.
- Prázdniny
Fotogaléria
zatiaľ žiadne údaje