• Smolenice a včelárstvo 🏰🐝

Dňa 13.6. sa deti z 3.A a 4.B vybrali na školský výlet spolu s pani učiteľkami Kukumbergovou, Móroczovou a Hudákovou do Smoleníc.

Pozreli si zámok, mali krásny výhľad na malebné okolie Malých Karpát a potom sa cez les presunuli do včelárstva. Tam im skúsení včelári porozprávali a ukázali všetky zaujímavosti o včeličkách, vyrobili si zo včelieho plástu sviečky, ochutnali rôzne druhy medu a napokon si aj nejaké produkty z medu nakúpili a priniesli domov rodičom.

• Eko-workshop♻️

Žiaci 3.B sa zúčastnili workshopu s lektorkou Daphne na ekologickú tému Recyklovanie papiera.

Najprv si hravou formou zopakovali ako triedime odpad, potom si povedali, z čoho sa vyrába papier a napokon si sami vyrobili nový papier pomocou vody, nastrihaneho papiera, sitka a ostatných pomôcok.

Papier si ešte mohli vyzdobiť.

• Splav Hrona 6.A🚣

Chlapci a dievčatá zo 6.A si môžu povedať, že už sú vodáci.

Po tréningu na Dunaji v Karlovesskom ramene sa odhodlali pod vedením p.uč.triedneho Mariána Paliatku a p.uč. Dadykina splaviť rieku Hron.

Išlo im to veľmi dobre, zabávali sa počas splavu, spievali, tešili sa z krásnej prírody a nezapreli v sebe ani súťaživosť, keď v závere svoje rafty hnali do cieľa tak rýchlo, že zabudli aj pristáť na určenom mieste. Bohaté zážitky a spomienky si odnášajú aj preto, že v upršanom počasí v čase splavu nespadla z neba ani kvapka. Pozrite si náladičku na vode a atmosféru splavu na fotografiách a videách

• Šachový turnaj na našej škole

Dňa 15.6 sa zúčastnili mladí šachisti zo šachového krúžku, pod vedením p. vychovávateľa Alexandra Malíka. Odovzdať ceny prišla pani riaditeľka Darinka Matejová. Na 3.mieste skončil Juraj Figlár, 2.miesto si vybojoval Oliver Hnát a na 1.mieste skončil Aretmi z Ukrajiny. Deti predviedli vedomosti šachovej hry, ktoré sa naučili počas školského roka na šachovom krúžku. Za podporu ďakujeme ZŠ Vazovova 4, pani riaditeľke a rodičom. Blahoželáme všetkým súťažiacim a tešíme sa na budúci rok.

Piatok 29. 3. 2024