• Tréneri v škole

Naša škola sa zapojila do projektu Tréneri v škole. Cieľom projektu je budovanie vzťahu detí k pohybu a získanie základných pohybových návykov, tiež skvalitnenie hodín TSV pestrými pohybovými aktivitami, obohatenie a inšpirácia pedagógov, zachytenie záujmu o šport detí na 1. stupni ZŠ ako aj prispievať k pozitívnemu vplyvu na súčasný stav zdravia u detí.Každý štvrtok prídu kvalifikovaní a vyškolení tréneri na hodiny TSV k nám do všetkých tried prvého ročníka a jednej triedy druhého ročníka. Spoločne s pani učiteľkami sa budú hravou a pestrou formou venovať rôznym loptovým hrám, základom lokomócie, rytmiky a koordinačným pohybom. Tým sa budeme snažiť vybudovať u detí pozitívny vzťah k pohybu. Zatraktívniť hodiny TSV pomôžu aj nové a netradičné športové pomôcky, ktoré sú bezplatne zabezpečené z tohto projektu. Všetci sa tešíme na netradičné športovanie s trénermi v škole.Posledným benefito

• Zbierka Biela pastelka

Aj tento školský rok sme sa ako škola zapojili do verejnej zbierky s názvom BIELA PASTELKA, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých. Zbierka sa bude konať dňa 22.09.2023.

Tento školský rok sa do zbierky aktívne zapoja žiačky 8.A triedy. Žiačky sa budú nachádzať s pokladničkou pred budovou školy od 7:30 hod. a následne počas 1. a 2. vyučovacej hodiny navštívia aj všetky triedy/kabinety/jedáleň/kancelárie.

• Krúžok programovania Programko

Milí žiaci a rodičia,

na našej základnej škole sa v tomto školskom roku bude organizovať krúžok programovania a informatiky pre žiakov 1. a 2. stupňa (oddelene). K dispozícii je niekoľko termínov (fyzicky v priestoroch školy). Náplňou kurzov budú základy programovania + základy tvorby hier + internetová bezpečnosť.

• Krúžková činnosť 2023/2024

Vážení rodičia,

v školskom roku 2023/2024 opäť prevezmú žiaci našej školy vzdelávací poukaz, ktorý reprezentuje osobitný štátny finančný príspevok na ich záujmové vzdelávanie. Každý žiak môže navštevovať viaceré záujmové aktivity v rôznych vzdelávacích inštitúciách.

Poukaz však môže poskytnúť len jednej a to podľa vlastného výberu. Žiak sa spolu so svojimi rodičmi musí rozhodnúť, akú záujmovú a vzdelávaciu činnosť si vyberie a komu poukáže svoj vzdelávací poukaz.

Sobota 27. 4. 2024