• Zdokonaľovací plavecký výcvik - 5. ročník

V týždni od 2. – 6.10.2023 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku v Hoteli František – Lazy pod Makytou.

Žiakov sprevádzali páni učitelia telocvikári Mgr. Róbert Dadykin, Mgr. Marián Paliatka a pani učiteľky triedne Mgr. Michaela Feketová a Mgr. Zuzana Szalaiová.

Spoločne si užili skvelý týždeň plný športu, turistiky a zábavných večerných aktivít. Žiaci sa zdokonalili v rôznych plaveckých štýloch ako kraul, znak či prsia. Popri plávaní si tiež užili hranie vybíjanej, futbalu či spoločenských hier. V utorok vymenili doobedňajšie plávanie za turistiku a cez les sa vydali až do Českej republiky! Na vrchu Kohútka, ktorý je situovaný na česko-slovenskej hranici, si po poriadnej túre dopriali vynikajúci obed. Posledný večer nechýbala Nočná hra, ktorú si pre žiakov prichystali upíri z lesa. Žiaci si plavecký výcvik užili a veríme, že si odniesli mnoho spomienok.

• 🎉 Ohňostroj chutí 🍉 🍇 🍓

Dňa 17.10. 2023 si pre nás študenti hotelovej akadémie Mikovíniho pripravili ohňostroj chutí. Ako prvý chod nám ponúkli výborné a zdravé nátierky, potom sme ochutnali zdravý variant tortíll s kuracím mäsom, zeleninou a cesnakovým dresingom a nakoniec sme si pochutnali na dezertoch, v ktorých nebol žiadny cukor, ale jeho zdravé a chutné náhrady. Okrem ochutnávania výborných jedál sme sa aj dozvedeli ako správne a slušne stolovať.

• Exkurzia v Rakúsku 🍫

Dňa 10. 10. 2023 sa 55 žiakov 6. ročníka zúčastnilo exkurzie v Rakúsku.

Najskôr sme navštívili Kittsee. Pani učiteľka Súderová žiakom porozprávala o histórii Kittsee. Žiaci navštívili čokoládovňu Hauswirth a premietli im film o výrobe čokolády a histórii závodu. Videli výrobu čokolády, jej
            balenie a vývoz do predajní nielen v Rakúsku, ale aj do zahraničia. V podnikovej predajni žiaci čokoládu
            nielen ochutnali, ale aj si ju zakúpili.

• Exkurzia - Remeselný dvor a Včelárske múzeum 🍯

Dňa 29.9. sa žiaci 5. ročníka zúčastnili exkurzie v Remeselnom dvore. V remeselnom dvore sa žiaci oboznámili so životom roľníkov, rybárov, ale aj s remeslami ako tkáčstvo, kováčstvo, rezbárstvo či hrnčiarstvo. Žiaci si vyskúšali aj ručne vyrobené hudobné nástroje. V podkroví múzea sme vstúpili do domov obcí, tak ako vyzerali pred mnohými desaťročiami v časoch osídľovania po 1. svetovej vojne. Ďalej nás pani sprievodkyňa previedla vidieckym dvorom, kde sme si mohli vyskúšať aj poľnohospodárske nástroje.

Piatok 26. 4. 2024