Tento deň je venovaný všetkým učiteľom a pripomína výročie narodenia významného pedagóga Jána Amosa Komenského. Pri tejto príležitosti boli vybraní a ocenení naši kolegovia, ktorí sa zúčastnili oceňovania Dňa učiteľov 2026, ktoré každoročne udeľuje Mestská časť Staré Mesto.
Pedagogickí a odborní zamestnanci
- Mgr. Eliška Kostelníková – za profesionálnu, pragmatickú a podporujúcu prácu školskej psychologičky a kariérovej poradkyne, ktorá je stabilnou oporou kolegom i žiakom.
- Bc. Barbora Petrovičová – za moderný a inovatívny prístup vo vyučovaní, partnerský prístup k žiakom a vzdelávanie hodné 21. storočia, pričom aktívne hľadá riešenia „ako sa dá“.
- Mgr. Vladimíra Kasenčáková – za energickú a podpornú pedagogickú prácu so záujmom o žiakov na vyučovaní aj mimo vyučovania, ocenenú žiakmi ako učiteľku, ktorá naučí najviac a patrí medzi najdôveryhodnejších a najinšpiratívnejších pedagógov na 2. stupni.
Nepedagogický zamestnanec
- Ing. Marianna Makaiová – za mimoriadne nasadenie, flexibilitu a schopnosť operatívne riešiť úlohy na vysokej úrovni, často dosahujúc výsledky/zázraky „na počkanie“.
Zamestnanec školskej jedálne
- Katarína Šmondrková – za dlhodobo vynikajúcu prácu hlavnej kuchárky, milý a žiaka rešpektujúci prístup a životné jubileum v tomto roku.
Občianske združenie ZŠ Vazka opäť ani tento rok nezabudlo na prácu, nasadenie a obetavosť učiteľov na ZŠ Vazovova a milým príhovorom či drobnými pozornosťami – kvetmi a sladkým potešením - odmenilo učiteľov počas ich dňa - Dňa učiteľov. 💐🍫Ďakujeme! ❤️