• Mgr. Eliška Kostelníková

e-mail: ekostelnikova@zsvazovova.sk

Tel. kontak: 0903 917 097
        ID na Zoome: 6774709007, heslo 1234

Cieľom kariérového poradenstva je zosúladiť kariérový vývin žiaka s jeho individuálnymi predpokladmi, záujmami a potrebami trhu práce. Kariérový poradca vykonáva činnosti v oblasti prípravy žiakov na ich vstup na trh práce. Úzko spolupracuje so zákonnými zástupcami, výchovným poradcom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení pri profesijnej orientácii žiakov.

ÚLOHY A POSLANIE KARIÉROVÉHO PORADCU:

• plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie detí,
          • sprostredkúva prepojenie školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou  o deti,
          • vykonáva činnosti v oblasti prípravy žiakov na ich vstup na trh práce,
          • poskytuje metodickú a informačnú pomoc pedagogickým pracovníkom školy, žiakom a ich zákonným zástupcom v otázkach štúdia na stredných školách.