• Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
    • Urobme spolu všetko pre to, aby naše deti mohli zdravo a bezpečne športovať a tráviť voľný čas spolu na školskom dvore.
    • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
     • Oznam

      S účinnosťou od 10.02.2020 platí pre žiakov zákaz používať mobilný telefón a iné komunikačné zariadenia a audiovizuálne prostriedky počas klubovej činnosti za účelom hrania sa, prezerania a zhotovovania obrazového alebo zvukového záznamu v priestoroch školy.

     • Oznam vedúcej školskej jedálne

      Od 27.1.2020 je možné dieťa odhlásiť z obedu v deň neprítomnosti, alebo neodobratia obeda, ráno do 7.30 h.

      Platby: vo februárových platbách bude vrátená záloha – zábezpeka I. stupeň ZŠ 20 eur, II. stupeň ZŠ 24 eur. Zároveň budú vyúčtované preplatky a prípadne nedoplatky. Na základe vrátenia tejto zálohy treba viesť deti k tomu, aby si čipovali stravu (obedy) keď sú v škole a chodia na obed. Inak sa môže stať, že poplatky za obed žiaka pôjdu do mínusu, výdaj obedov bude zablokovaný a žiakovi nebude vydaný obed.

    • Týždednný korčuliarsky kurz v ŠKD
     • Týždednný korčuliarsky kurz v ŠKD

      Zimný štadión Ondreja Nepelu, miesto kde sa začala písať športová história domáca i svetová od r.1940 je dnes moderným, zrekonštruovaným centrom so špičkovými technológiami tréningovými plochami a s aktuálnou kapacitou 10 055 miest.
      Práve na tomto ľade kde vzniká domáca i svetová športová história MS v ľadovom hokeji, MS v krasokorčuľovaní a množstvo športových podujatí svetového rozmeru nakorčuľovalo priamo na centrálnu ľadovú plochu počas troch dní 80 detí zo všetkých oddelení ŠKD od prvákov po štvrtákov. Posledné dva dni si deti mohli vyskúšať aj inú ľadovú plochu na Štadióne HC Slovan v Petržalke.
      Pod vedením profesionálnych trénerov z partnerskej organizácie Happy Kids, sa rozdelili do skupín podľa schopnosti korčuľovať, dokonca aj deti čo začínali nie na korčuliach ale na kolienkach liezli po ploche, nie však dlho. Druhý deň už na korčuliach. Po troch dňoch si mohli deti vyskúšať

    • Vianočný stromček zdobený deťmi z ŠKD na Primaciálnom námestí
     • Vianočný stromček zdobený deťmi z ŠKD na Primaciálnom námestí

      Hlavné mesto SR Bratislava aj tento rok pripravilo podujatie Vianoce v meste, ktorého súčasťou bol tradičný projekt „Vianočné stromčeky“.
      Unikátne na tomto projekte je, že ozdoby vytvárajú šikovné detí zo škôl.
      „Náš stromček“ za ZŠ na Vazovovej ulici reprezentoval vianočné ozdoby, ktoré si deti z ŠKD 1.A. a 1.B za pomoci p. vychovávateliek Jožky a Janky vymaľovali, polepili, a vytvorili tak krásne, jedinečné vianočné dielka podľa vlastnej fantázie.
      Stromčeky boli vystavené na Primaciálnom námestí, kde mali možnosť obyvatelia aj návštevníci Bratislavy obdivovať dekorované stromčeky ozvláštňujúce vianočnú atmosféru centra Starého mesta. Fotoalbum

    • Vianočné trhy
     • Vianočné trhy

      Ani tento rok sme v predvianočnom období nezabudli na choré deti v nemocniciach a dobrovoľníkov z Klubu detskej nádeje.
      Výťažok z vianočných trhov ide práve im. Myslíme si, že je veľmi dôležité viesť deti k pomoci iným. Niektorí naši žiaci majú obrovské srdcia a celý výťažok z predaja venovali Klubu detskej nádeje za čo im patrí veľký obdiv a vďaka.
      Novinkou na vianočných trhoch bol učiteľský stánok. Výťažok z predaja v tomto stánku bol 210€ a učitelia sa rozhodli venovať ho celý KDN.
      Klubu detskej nádeje po tohtoročných vianočných trhoch naša základná škola venuje 564,48€ čo je zatiaľ najviac v celej histórii našich vianočných trhov.
      Srdečné ĎAKUJEM všetkým predávajúcim aj kupujúcim. Fotoalbum

    • Čo znamenajú peniaze a ako s nimi narábať
     • Čo znamenajú peniaze a ako s nimi narábať

      V dňoch 11. a 12. decembra privítali žiaci 5. - 9. ročníka zástupcov MF SR. Tí zasvätili našich žiakov do problematiky finančnej gramotnosti.
      Žiaci druhého stupňa sa každý deň stretávajú s peniazmi. Vďaka prednáške mali možnosť pochopiť prerozdelenie finančných prostriedkov v domácnosti, čo všetko je potrebné na správne fungovanie v živote, aké sú reálne výdaje v rodinách, čo všetko je potrebné finančne zastrešiť, aby jedna rodina fungovala bez problémov a mala všetko potrebné zabezpečené.
      Dozvedeli sa, kam sa obrátiť o pomoc, ak v živote nastanú neočakávane výdaje, kam a ako si ísť požičať. Zistili rozdiel medzi pôžičkou v banke, nebankovke alebo dokonca od známeho.
      Prednášky nadväzovali na pilotný projekt Ministerstva financií SR „Deň pre školy“, ktorého sa zúčastnili žiaci 5.B. v polovici septembra. Jana Horváthová

    • Turnaj Staromestskej ligy vo florbale žiakov 2.-3. ročníka
     • Turnaj Staromestskej ligy vo florbale žiakov 2.-3. ročníka

      V sobotu 7.12.2019 sa uskutočnil na našej škole turnaj Staromestskej ligy vo florbale žiakov 2.-3.ročníka. Za účasti 5 družstiev si naši chlapci počínali veľmi dobre, keď v konečnej tabuľke obsadili 1. miesto ( Vazovova A ) aj 3. miesto ( Vazovova B ), pretože do turnaja sme nasadili dve družstvá. Bol to ich prvý takýto turnaj, preto v ňom vládli nie len fantastické športové výkony chlapcov, ale aj veľké emócie, najmä radosti, šťastia, no občas sa vyskytol i hnev, či slzičky. Všetky tieto emócie boli dôkazom toho, že chlapci to s florbalom myslia vážne a plánujú sa aj niekam výkonnostne posunúť. Najdôležitejšia na turnaji však bola ich spolupatričnosť, kolektívny výkon, radosť z hry a šťastie v očiach. Veď nech sa páči, pozrite si pár fotografií. Mgr. Róbert Dadykin

    • Fyzikálno - chemická show na našej škole
     • Fyzikálno - chemická show na našej škole

      Nie je žiadnym tajomstvom, že žiaci často vnímajú vedecké, prírodovedné a technické disciplíny ako náročné, či priam problematické. V snahe vzbudiť záujem u našich žiakov o ich štúdium sa vo štvrtok, 5. decembra pre žiakov 6. - 9. ročníka uskutočnila v rámci výuky chémie a fyziky, veľkolepá Fyzikálno - chemická šou v spolupráci s o.z. Spoznávaj vedu.Cieľom tejto akcie bolo ukázať žiakom, že tieto disciplíny sú nielen zaujímavé, ale konkrétnymi pokusmi poukázať na to, že niekedy aj tá najťažšia fyzikálna, či chemická poučka má jednoduché riešenie :). Žiaci mali možnosť si vidieť a vyskúšať si rôzne fyzikálne a chemické pokusy v praxi interaktívnou formou. Vyskúšali si ako je možné udržať v ruke horiacu penu, ako sa dá vyrobiť raketka z plastovej fľaše, ako povysávať neporiadok prostredníctvom vztlakovej sily, ako jednoducho pretrhnúť motúz pomocou trecej sily, preskúmali fyzikálno - chem

     • Exkurzia pre piatakov v Budapešti

      Naši žiaci zažili 4.12.2019 kúsok dažďového pralesa, bez povšimnutia nezostali ani lenivo odpočívajúce mississipské žraloky. Najúchvatnejšie bolo žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom spolunažíva v pokoji osem kusov dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek. Okrem obrovského akvária si žiaci pozreli ešte asi 50 druhov iných ,,menších" (5-40 000 litrových) akvárií a terárií.
      V druhej polovici exkurzie sme navštívili výstavu lega.
      Kto by nepoznal Lego? Tie malé, nezničiteľné kocky z plastu, ktoré spôsobujú takú ukrutnú bolesť, keď na ne stúpite! Lego je však aj najvytúženejšia a najobľúbenejšia hračka väčšiny malých chlapcov i dievčat... a priznajme si, že aj tých veľkých 🙂. Jana Horváthová

     • Exkurzia v Brne

      Žiaci 6.A a 6.B navštívili koncom novembra Planetárium a VIDA park v Brne.
      V moderne zariadených priestoroch Planetária a Hvezdárne žiaci mohli na chvíľu letieť do Vesmíru, spoznávali Slnečnú sústavu, hviezdy, planéty, kométy, asteroidy.
      Vo VIDA science centre našich žiakov čakalo vyše 150 interaktívnych exponátov, vďaka ktorým mohli lepšie porozumieť svetu okolo nás. Expozícia bola rozdelená do štyroch sekcií: Planéta, Civilizácia, Človek a Mikrosvet. V tomto vedecko-zábavnom centre sa každý žiak mohol na pár minút stať objaviteľom, fyzikom, biológom či hviezdou spravodajstva o počasí. Budúci chemik si mohol vyskúšať odpáliť vodíkovú raketu, či zamraziť si vlastný tieň. Budúceho detektíva tam čakala záhada Bermudského trojuholníka, ktorú sa mohol pokúsiť vyriešiť. Pre žiakov bolo veľmi zaujímavé interaktívne workshopy, vybrať si mohli z tém: magnetizmus, akustika a svetlo. Na záver ich

     • iBobor - 2019/2020

      V týždni od 11. do 15. novembra 2019 prebiehal na škole 13. ročník informatickej súťaže iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Na 1. stupni súťažilo 70 žiakov, na 2. stupni sa zapojilo do súťaže 65 žiakov.
      Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme!

      Mgr. Zuzana Slezáková, Mgr. Eva Kukumbergová

    • Diskotéka strašidiel v ŠKD
     • Diskotéka strašidiel v ŠKD

      Tohoročnú farebnú jeseň sme si dosýta užili. Celý október nás ešte hriali slnečné lúče. Na tento mesiac sa deti v ŠKD tešia lebo sa každý rok v ňom koná diskotéka strašidiel. Inak tomu nebolo ani toho roku, v stredu 24.10.2019. O krásnu farebnú, hrejivú jesennú atmosféru a dokonalú výzdobu sa postarala pani vychovávateľka Jojka z 1.A, ktorá spoločne s deťmi nádherne vyzdobila chodbu na 1. poschodí a vestibul školy. Diskotéka sa začala v jednotlivých oddeleniach a pokračovala spoločne na školskom dvore za krásneho slnečného počasia. Diskotéku na školskom dvore, pri ktorej sa deti vybláznili dosýta, pripravili pani vychovávateľky Jojka z 1.A a Janka z 1.B., ktorá sa zároveň snažila zachytiť túto krásnu atmosféru na fotografiách, ktoré máte možnosť vidieť v priloženom fotoalbume. Fotoalbum

    • Vazovoviny
     • Vazovoviny

      Neváhaj a prečítaj si prvé číslo školského časopisu s názvom Vazovoviny, ktorý vznikol na krúžku Tvorba školského časopisu.Redaktori už pracujú na ďalšom čísle a dúfajú, že sa Vám časopis bude páčiť. Príjemné čítanie 🙂 VAZOVOVINY číslo 1/2019

     • Olympiáda zo slovenského jazyka

      V stredu 6. novembra 2019 si naši ôsmaci a deviataci zmerali sily vo vedomostiach zo slovenského jazyka a literatúry. Témou tohtoročnej olympiády bol folklór, slovenské tradície, slovenské remeslá, tradičné umenie, etnológia…
      Olympiády sa zúčastnilo 20 žiakov, ktorí museli zvládnuť tri časti súťaže zo slovenčiny. Najprv písali test, následne mali za úlohu vytvoriť plagát a potom sa prezentovali v prejave pred tabuľou. Každý si pripravil krátke rozprávanie, úvahu, prejav alebo príbeh. Rozličné žánre sa snažili predniesť čo najlepšie a zaujať nielen p. učiteľky, ale aj spolužiakov. Napriek menšej tréme, všetky výkony boli výborné a pri niektorých sa v očiach pani učiteliek mihli aj slzy.
      Matej Michalec, žiak 9. A, nám svojou hrou na viole spríjemnil súťažné doobedie a zahral nám nielen klasiku od J. S. Bacha, ale aj naše krásne ľudové piesne.
      Sily boli vyrovnané, no víťazkou školského kola

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Piatok 20. 5. 2022
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

   • Základná škola
   • skola@zsvazovova.sk
   • admin@zsvazovova.sk
   • admin@zsvazovova.sk
   • +421252496964
   • Vazovova 4 81107 Bratislava Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje