• Malá olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 3.5.2022 sa uskutočnilo školské kolo Malej olympiády v anglickom jazyku. Sily si zmerali a svoje vedomosti a zručnosti v anglickom jazyku porovnali žiaci zo všetkých tried 4. ročníka.

Deti zábavnou formou v trojčlenných družstvách riešili rôzne typy úloh zameraných najmä nakomunikačné jazykové činnosti – rozprávanie, počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, gramatika; a to písomnou aj ústnou formou.

• Exkurzia pre ôsmakov a deviatakov

80. výročie prvého transportu slovenských Židov z nášho územia do koncentračného tábora v Osvienčime sme si pripomenuli exkurziou do Múzea holokaustu v Seredi. Expozície múzea sú umiestnené v piatich obnovených barakoch, v ktorých sme videli dobové dokumenty, fotografie a predmety viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku. Ak ešte stále existujú ľudia, ktorí pochybujú, či sa holokaust na Slovensku stal, odporúčame navštíviť danú expozíciu. Mgr. Zuzana Slezáková

• Čítanie pod perinou

Po dlhej odmlke spojenej s pandemickými opatreniami sa nám podarilo zorganizovať nočnú školskú prespávačku.
            Po veľkonočných prázdninách (zo štvrtka na piatok) sme s deťmi strávili jednu noc v škole pod nàzvom "Čìtanie pod perinou".

Pozeranie filmu Matilda s čitateľskou tématikou, čitateľský maratón so vstupom odvážnych rodičov (veľká vďaka im), veľká pátračka, nočná hra... to všetko boli aktivity, čo deti s veľkým nadšením prežívali. Na večeru pizza, či raňajky so sladkou vianočkou znásobili zážitky triedam 4.A, 4.B, 4.C a 2.C.

• Jarná úprava predzáhradky

Už rok nás teší, že ju máme.

Rodičom spríjemňuje čakanie na deti, deťom čakanie na otvorenie školy. Výučba v nej vie byť zaujímavá. Vznikla vďaka 2. ročníku projektu Deti pre Bratislavu a najmä usilovnosti našich detí pod vedením pani učiteľky Sanigovej.

Tento týždeň zažila jarné upratovanie a výsadbu nových rastliniek a kvietkov.

Streda 24. 4. 2024