• Oznam: Blíži sa koniec školského roka

S blížiacimi sa prázdninami dochádza k úprave organizácie vyučovania, a to nasledovne:

Od stredy 22.6. do stredy 29.6.2022 budú prebiehať už len triedne aktivity - utužovanie vzťahov, výlety, odovzdávanie a dostávanie učebníc, účelové cvičenie ai.

Žiaci 1. stupňa sa učia 4 vyučovacie hodiny.
            Žiaci 2. stupňa sa učia 5 vyučovacích hodín.
            Školský klub detí je v prevádzke v štandardnom režime.
            Školská jedáleň - desiata sa vydáva všetkým žiakom medzi 8:45 - 9:00

• Prespávačka 7.C

Utužovanie kolektívu, vzdelávanie sa hrou v matematike i chémii, spoznávanie tajomných zákutí školy.
            Aj večerný a nočný čas strávený v škole môže byť zmysluplný a zábavný :)

Tentokrát pod taktovkou pána učiteľa Ilavského a pani učiteľky Krajčírikovej. ĎAKUJEME!

• ŠvP Bojnice

ÔSMACI V BOJNICIACH 🏰⛰️🙂

Žiaci 8.A a 8.B pod vedením p.uč. Szalaiovej, Brhlíkovej a Kolenčíkovej strávili minulý týždeň v Bojniciach v Škole v prírode. Celý týždeň sa niesol v znamení nabitého programu, smiechu a dobrej nálady.

Hneď po príchode žiakov čakala krátka túra k Vyhliadke Čajka, kde si užili krásny výhľad na celú Hornú Nitru a okolitú prírodu. Nevynechali sme samozrejme ani návštevu ZOO – žiaci v nej súperili v geocachingu pri hľadaní indiícií. Po extrémnych doobedných horúčavách sme sa schladili pri vodnej bitke v ktorej neostal nikto suchý – ani pani učiteľky. Streda sa niesla v znamení histórie, kedy sme absolvovali prehliadku Bojnického zámku a zmerali si sily v krátkom dejepisnom kvíze. Posledný deň sme venovali športovým aktivitám a večer sme sa zúčastnili čarovnej nočnej prehliadky v Prepoštskej jaskyni. Na cestu sme si svietili len fakľami a snažili sme sa vcítiť do ž

• ŠvP Tesáre

Šiestacka ŠvP v Tesároch mala všetko, čo má mať - úsmevy, radosť, turistiku, plávanie, šmýkanie sa na tobogáne, kŕmenie a hladkanie zvieratiek v Ranči pod Babicou, rybolov, rôzne druhy športových hier, tanec, zábavu, karaoke, opekačku, oddych aj relax a mnoho iných zážitkov – veď pozrite si fotogalériu.

• JUNIÁLES v ŠKD

Tóny skvelej hudby, tanec, súťaže, smiech, krik a veľká zábava - to všetko by ste videli 2. júna na školskom dvore. DJ Maťko opäť pripravil pre deti zo školského klubu detí, pri príležitosti MDD, jednu veľkú zábavnú show. Ďakujeme štedrým sponzorom, hlavne OZ ZRPŠ za veľa dobrôt 😍

• Hviezda týždňa triedy 2.C

V 2.C sme koncom mája ukončili celoročný triedny projekt Hviezda týždňa ⭐️ pod vedením triednej pani učiteľky Mgr. Katky Rodziňákovej.

Každé dieťa túži aspoň na pár chvíľ sa stať menšou, či väčšou hviezdičkou a užiť si určité výhody, či byť pyšný na svojich rodičov. Takúto možnosť mali deti z 2.C počas celého roka. Každý žiak si užil svoj týždeň slávy a zároveň nám vrámci týždňa prišiel niektorý z rodičov predstaviť svoje povolanie.

• MDD 2022

Dnes sme to po dvoch rokoch opätovne „roztočili“ :)

Deti 1. stupňa súťažili v tímoch i jednotlivo a na stanovištiach zbierali žetóny, za ktoré si následne mohli kúpiť odmenu v podobe pera, šiltovky či plyšovej hračky. Tzv. nenápadné rozvíjanie finančnej gramotnosti v praxi.

Obrovské ďakujem patrí rodičom, ktorí venovali ceny do nášho výmenného obchodíku.
            A najmä ĎAKUJEM patrí učiteľom, vychovávateľom, asistentkám a žiakom 9.-teho ročníka, ktorí celé podujatie zorganizovali. Odmenou im boli šťastné tváre detí, výskot a nadšenie.

Štvrtok 18. 4. 2024