• Úradné hodiny počas leta

Prichádza zaslúžený čas oddychu - letné prázdniny!

Školský rok 2021/2022 je za nami. A my Vám ďakujeme za celoročnú dôveru, snahu vzdelávať sa a získavať nové vedomosti no aj za všetky Vaše podnety a návrhy, ktoré nás a školu posúvajú vpred.

Nech je letný čas pre Vás časom oddychu, načerpania nových síl a inšpirácií.

• Biologická olympiáda

Pod vedením pani učiteľky Sanigovej sa žiaci na 2.stupni zúčastnili biologickej olympiády kategórie E – odbornosť geológia a obsadili krásne miesta.

Hana Holešová 8.B trieda – 3. miesto krajské kolo BIO

Šimon Habuda 9.B trieda – 3. miesto okresné kolo BIO

Biologická olympiáda kategória F

1. miesto v okresnom kole BIO – 5-členné družstvo z 5.B triedy:

• Maliarsky kurz

Posledné dni pred ukončením školského roka sme sa venovali rôznym aktivitám. Jednou z nich bol aj maliarsky kurz, ktorého sa zúčastnili žiaci a žiačky 6., 7. a 8. ročníka spoločne s p. učiteľkou Kubovčíkovou.

Kurz bol realizovaný pod záštitou vynikajúcej výtvarníčky @jezek.art ☺️ Patrí jej naše veľké ĎAKUJEME za instruktáž, vedenie a pomoc pri maľovaní abstraktného obrazu technikou Sponging.

• ŠvP Kľačno

Šnúru škôl v prírode ukončili naši najmladší druhostupniari, ktorí si užili skvelý týždeň v Kľačne.

Pani učiteľky a páni učitelia sa im postarali o rôzne aktivity. Nechýbali spoločenské a pohybové hry, oblievačka s balónmi či hľadanie pokladu. Žiaci absolvovali aj výlet do neďalekých Bojníc, kde navštívili ZOO a Bojnický zámok.

• Moja malá záhradka

Spoločnosť Kaufland vyhlásila od 10.3.2022 do 18.5.2022 súťaž pre žiakov 1.stupňa ZŠ, vďaka ktorej by deťom rada priblížila prírodu a súťaživou formou vzbudila ich záujem o rastlinky a ich pestovanie. Do súťaže sa mohli prihlásiť triedy prvého stupňa všetkých základných škôl na území celej Slovenskej republiky. Vďaka skorej registrácii sme sa aj my zaradili ku školám, ktoré mohli získať kompletný balík na pestovanie rastlín a vytvoriť si tak v jednej triede malú záhradku.

• ŠvP Terchová

Fantastická škola v prírode pre 7.A a 7.B.

Každý deň sme prekonávali naše turistické hranice a objavovali nové krásne miesta. Celý týždeň bol plný zážitkov a rôznych aktivít. Dostali sme aj voľný čas, ktorý sme si veľmi užili.

Jednoducho týždeň, na ktorý tak skoro nezabudneme - hlavne na Jánošíkove diery, výlet do centra Terchovej, plavba po rieke Orava plťou ai.

Piatok 19. 4. 2024