• Moja malá záhradka

Spoločnosť Kaufland vyhlásila od 10.3.2022 do 18.5.2022 súťaž pre žiakov 1.stupňa ZŠ, vďaka ktorej by deťom rada priblížila prírodu a súťaživou formou vzbudila ich záujem o rastlinky a ich pestovanie. Do súťaže sa mohli prihlásiť triedy prvého stupňa všetkých základných škôl na území celej Slovenskej republiky. Vďaka skorej registrácii sme sa aj my zaradili ku školám, ktoré mohli získať kompletný balík na pestovanie rastlín a vytvoriť si tak v jednej triede malú záhradku.

• ŠvP Terchová

Fantastická škola v prírode pre 7.A a 7.B.

Každý deň sme prekonávali naše turistické hranice a objavovali nové krásne miesta. Celý týždeň bol plný zážitkov a rôznych aktivít. Dostali sme aj voľný čas, ktorý sme si veľmi užili.

Jednoducho týždeň, na ktorý tak skoro nezabudneme - hlavne na Jánošíkove diery, výlet do centra Terchovej, plavba po rieke Orava plťou ai.

• ŠvP najstarších

Naši najstarší žiaci z 9.A si užili šesť dní plných poriadnych "prírodných" dobrodružstiev pod taktovkou triedneho učiteľa Mgr. Michala Tlelku.

50 km po hrebeni Nízkych Tatier. Západ slnka na vrchole Ďumbiera. Dvojdňový, divoký splav rieky Hron.

Čo viac si priať na posledný výlet v rámci základnej školy? 🙂

• Spolu múdrejší 3

Minulý týždeň sme ukončili program doučovania „Spolu múdrejší 3“.
            Tento program bežal od februára do júna 2022 a nadväzoval na program "Spolu múdrejší 2", ktorý sme realizovali od októbra do decembra 2021.

Vďaka projektu a finančným prostriedkom sa nám podarilo najmä:

• zlepšiť vedomostí a zručnos
          • Oznam: Blíži sa koniec školského roka

S blížiacimi sa prázdninami dochádza k úprave organizácie vyučovania, a to nasledovne:

Od stredy 22.6. do stredy 29.6.2022 budú prebiehať už len triedne aktivity - utužovanie vzťahov, výlety, odovzdávanie a dostávanie učebníc, účelové cvičenie ai.

Žiaci 1. stupňa sa učia 4 vyučovacie hodiny.
            Žiaci 2. stupňa sa učia 5 vyučovacích hodín.
            Školský klub detí je v prevádzke v štandardnom režime.
            Školská jedáleň - desiata sa vydáva všetkým žiakom medzi 8:45 - 9:00

• Prespávačka 7.C

Utužovanie kolektívu, vzdelávanie sa hrou v matematike i chémii, spoznávanie tajomných zákutí školy.
            Aj večerný a nočný čas strávený v škole môže byť zmysluplný a zábavný :)

Tentokrát pod taktovkou pána učiteľa Ilavského a pani učiteľky Krajčírikovej. ĎAKUJEME!

• ŠvP Bojnice

ÔSMACI V BOJNICIACH 🏰⛰️🙂

Žiaci 8.A a 8.B pod vedením p.uč. Szalaiovej, Brhlíkovej a Kolenčíkovej strávili minulý týždeň v Bojniciach v Škole v prírode. Celý týždeň sa niesol v znamení nabitého programu, smiechu a dobrej nálady.

Hneď po príchode žiakov čakala krátka túra k Vyhliadke Čajka, kde si užili krásny výhľad na celú Hornú Nitru a okolitú prírodu. Nevynechali sme samozrejme ani návštevu ZOO – žiaci v nej súperili v geocachingu pri hľadaní indiícií. Po extrémnych doobedných horúčavách sme sa schladili pri vodnej bitke v ktorej neostal nikto suchý – ani pani učiteľky. Streda sa niesla v znamení histórie, kedy sme absolvovali prehliadku Bojnického zámku a zmerali si sily v krátkom dejepisnom kvíze. Posledný deň sme venovali športovým aktivitám a večer sme sa zúčastnili čarovnej nočnej prehliadky v Prepoštskej jaskyni. Na cestu sme si svietili len fakľami a snažili sme sa vcítiť do ž

Štvrtok 28. 3. 2024