Konzultačné rodičovské združenie

1.stupeň --- 5. 12. 2022

- čas oznámi triedny učiteľ prostredníctvom EduPage

2.stupeň--- 5. - 9. 12. 2022

- po dohode s daným vyučujúcim ( nahlásiť sa prostredníctvom EduPage alebo mailom)

• Beseda s Ľubomírom Feldekom

Vďaka p. profesorovi Traubnerovi sme u nás v škole mohli privítať významnú osobnosť z literárneho sveta.

Dňa 15.11. mali žiaci štvrtých ročníkov besedu s Ľubomírom Feldekom, spojenú s autorským čítaním z knihy Rozprávkový zverinec.

Obom pánom patrí srdečná vďaka.

• Okresné kolo vo florbale chlapcov

V pondelok 21.11. naši chlapci – florbalisti, vyhrali svoju skupinu v OK vo florbale pod vedením p.uč. Dadykina a v stredu 23.11. vo finále obsadili celkové 3. miesto, čo je v nabitej konkurencii 13 zúčastnených základných škôl výborné umiestnenie.

Všetkým chlapcom k úspechu gratulujeme a vo fotogalérii si pozrite naše emócie na zápasoch.

• Dejepisná exkurzia vo Viedni

Dňa 11. 11. 2022 sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie vo Viedni, spoločne s Mgr. Zuzanou Slezákovou, Mgr. Evou Kubovčíkovou a Mgr. Zuzanou Szalaiovou.

O zaujímavý a hodnotný historický výklad sa postarala pani sprievodkyňa Jitka.

Prvou zastávkou bolo vojenské múzeum Arsenal, kde žiaci videli zaujímavé exponáty z obdobia 1.svetovej vojny.

• OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA

Naši žiaci a naše žiačky sa i tento školský rok zapojili do Olympiády zo slovenského jazyka.

Svoje literárne schopnosti ukázali pri prednášaní prejavu na ľubovoľnú tému a pri tvorení oznamu o dobrovoľníckej akcii. Popasovali sa aj s gramatikou, literatúrou a čítaním s porozumením v on-line teste.

• Exkurzia v Modre

V októbri sme my, žiaci a žiačky 8. ročníka, navštívili mestečko Modra.

Náš ročník sa zúčastnil exkurzie v Múzeu Ľudovíta Štúra. Prezreli sme si pamätnú izbu a odniesli spoločnú kyticu na jeho pomník. Múzeum nás zaujalo svojimi exponátmi, dobovými kostýmami a zachovaným nábytkom. Popri prehliadke sme sa dozvedeli aj veľa zaujímavých informácií.

Utorok 23. 4. 2024