• Dopravné zmeny na Vazovovej ulici 🚗

Vážení rodičia a zamestnanci,

vaša škola spolupracuje na projekte Mesto pre deti s Metropolitným inštitútom Bratislavy.

Mesto pre deti je celomestský projekt, ktorého cieľom je zvyšovať bezpečnosť v okolí škôl, vytvárať inkluzívne prostredie priateľské ku všetkým deťom, redukovať pohyb áut v okolí škôl, dopravné zápchy a zvýšený smog.

• Oznam školskej jedálne

Vážení rodičia,

Konto žiaka na www.strava.cz neukazuje presnú sumu ako ukazovalo pred štátnou dotáciou. Presnú sumu zistíte až na konci mesiaca. Vyrovnanie konta za školský rok 2022/2023 bude v októbrových platbách.

Obedy sú hradené zo štátnej dotácie len v tom prípade, ak je obed odobraný. Ak obed neodhlásite vopred a žiak si ho nevyzdvihne, platíte celú hodnotu obeda:

• Oznam pre rodičov

Školský rok sa začína 04. septembra 2023.

1.ročník:

Zadelenie žiakov do tried a mená triednych učiteľov budú oznámené na vývesnej tabuli v budove školy 04. septembra 2023.

Žiaci prvého ročníka sa zhromaždia v telocvični o 8:30 hod., kde bude nasledovať privítanie s krátkym programom.

Potom sa žiaci aj s rodičmi presunú do tried, tam ich privítajú triedne pani učiteľky a pani vychovávateľky.

• Oznam školskej jedálne

Vážení rodičia,

kto ešte neodovzdal zápisný lístok na nový školský rok 2023/2024 a požiadal v minulom školskom roku o štátnu dotáciu, prosím odovzdať do termínu 30.08.2023 s presným dátumom od kedy sa dieťa bude stravovať v školskej jedálni. Po tomto termíne bez zápisného lístka vám štátna dotácia už nebude môcť byť priznaná a platíte plnú hodnotu obeda 4. pásma.

• ULICA NA HRANIE 🥳🎪🤹‍♀️

Milí žiaci a rodičia,

v sobotu 26. augusta sa Vazovova ulica v úseku medzi Mýtnou a Radlinského zmení na jednodňovú pešiu zónu, aby sa deti mohli bezstarostne hrať na ulici bez áut.

Pripravte sa na poriadnu dávku zábavy pre malých aj veľkých návštevníkov počas celého dňa - rôzne súťaže 🏆, workshopy 🎨, športové disciplíny ⚽️, skrášľovací workshop 💄💅, šachový turnaj ♟, divadelné predstavenie 🎭 či tanečné a hudobné vystúpenia 💃🕺👩‍🎤

• Deň Ukrajiny

Dňa 26.6. sa u nás na škole uskutočnil Slovensko-Ukrajinský deň.

Slovenská aj ukrajinská strana si pripravili svoj program vo forme prezentácií a speváckych a tanečných vystúpení. Po programe na hostí čakali chutné národné špeciality, ktoré pre nich uvarila školská jedáleň.

Žiaci sa taktiež mohli zúčastniť workshopu zdobenia medovníkov a tvorenia z hliny počas toho, ako počúvali slovenské i ukrajinské národné piesne.

Sobota 20. 4. 2024