• Deň Ukrajiny

Dňa 26.6. sa u nás na škole uskutočnil Slovensko-Ukrajinský deň.

Slovenská aj ukrajinská strana si pripravili svoj program vo forme prezentácií a speváckych a tanečných vystúpení. Po programe na hostí čakali chutné národné špeciality, ktoré pre nich uvarila školská jedáleň.

Žiaci sa taktiež mohli zúčastniť workshopu zdobenia medovníkov a tvorenia z hliny počas toho, ako počúvali slovenské i ukrajinské národné piesne.

• Druháci a výroba papiera

Naši malí druháci sa zúčastnili exkurzie na Chemickej fakulte STU.

Deti mohli pozorovať proces výroby ručného recyklovaného papiera, ktorý si napokon aj vyskúšali sami a taktiež pozorovali jazernú vodu cez mikroskop, pri čom mali na vlastné oči, stret s mikroorganizmami 🦠🔬

• Angličina na našej škole

Milí rodičia,

keďže vieme, aká je dôležitá komunikácia v anglickom jazyku, plánujeme spustiť na našej ZŠ v budúcom školskom roku projekt s jazykovou školou "My Brain Academy Bratislava". Vašim deťom pomôže zlepšiť komunikačnú angličtinu prostredníctvom "popoludňajších anglických komunikačných klubov" priamo v priestoroch našej školy, samozrejme na báze dobrovoľnosti.

• Smolenice a včelárstvo 🏰🐝

Dňa 13.6. sa deti z 3.A a 4.B vybrali na školský výlet spolu s pani učiteľkami Kukumbergovou, Móroczovou a Hudákovou do Smoleníc.

Pozreli si zámok, mali krásny výhľad na malebné okolie Malých Karpát a potom sa cez les presunuli do včelárstva. Tam im skúsení včelári porozprávali a ukázali všetky zaujímavosti o včeličkách, vyrobili si zo včelieho plástu sviečky, ochutnali rôzne druhy medu a napokon si aj nejaké produkty z medu nakúpili a priniesli domov rodičom.

• Eko-workshop♻️

Žiaci 3.B sa zúčastnili workshopu s lektorkou Daphne na ekologickú tému Recyklovanie papiera.

Najprv si hravou formou zopakovali ako triedime odpad, potom si povedali, z čoho sa vyrába papier a napokon si sami vyrobili nový papier pomocou vody, nastrihaneho papiera, sitka a ostatných pomôcok.

Papier si ešte mohli vyzdobiť.

Štvrtok 28. 3. 2024