• Vyučovanie v pyžame 🧸

Vo štvrtok 16.11.2023 zažili žiaci 1. stupňa vyučovanie v pyžamách . Do školy si obliekli svoje obľúbené pyžamo alebo overal a spoločnosť im robili plyšové hračky 🧸💤. Veru, bol to neobyčajný deň.

Vedeli ste? Prvé pyžamo do Európy dorazilo z ďalekej Indie koncom 19. storočia.

• Starý mobil sem ♻️

Milí Recyklohráči, dobre vieme, že mnohí ste sa už nevedeli dočkať vyhlásenia zberu starých mobilných telefónov. Tak teda.....ŠTARTUJEME ♻️ 😃

Do 23.11. môžete priniesť staré mobily 📱. Škatule sa budú nachádzať na vrátnici, na prvom poschodí pri zborovni a na treťom poschodí.

Ďakujeme, že sa zapojíte!

• Informatická súťaž iBobor

Aj tento školský rok v týždni od 6.11. do 10.11.2023 zasadlo na našej škole vyše 200 žiakov za počítače 💻, aby sa zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor , zameranej na logické myslenie. Ďakujeme každému žiakovi, ktorý sa zapojil a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

• Turistický krúžok 🏔

V nedeľu sme to rozprúdili na turistickom krúžku Potulky prírodou pod vedením p. uč. Rodziňákovej. Absolvovali sme okruh škola - Koliba - Železná studnička - škola. ❤️ Vybavili sme krásne slnečné počasie, krásnu jesennú prírodu, čistý vzduch... Bolo úžasne. 😍

Vďaka za spoluprácu dvom úžasným rodičom. Tešíme sa na ďalšie zážitky.

• Exkurzia - Viedeň 🐼 🐨

Dňa 7. 11. 2023 sa žiaci 7. ročníka a 6 žiakov zo 6.A a 6.C zúčastnilo exkurzie v ZOO Viedeň s p. učiteľkami I. Súderovou, Ľ. Schützovou a K. Gernátovou Tatay. Do Viedne cestovali autobusom. Vo Viedni si pozreli zvieratá. Žiaci boli rozdelení v skupinách a vypracovali pracovný list o zvieratách 🐧. Tento pracovný list pre nich pripravila p. učiteľka Súderová. O histórii Schönbrunnu im porozprávali vyučujúce. Prešli sa záhradou Schönbrunnu 🌳 🌴. Na pamiatku si žiaci kúpili suveníry zo ZOO. Exkurzia sa žiakom páčila.

Štvrtok 25. 4. 2024