Navigácia

Kontakt

 • Základná škola
  Vazovova 4, 811 07 Bratislava
 • +421252496964

Novinky

 • POZOR - úradné hodiny

  Počas leta bude na našej škole rušno. Budeme dostavovať 3 triedy tak, aby sme zmestili všetkých žiakov chtivých po vedomostiach. Škola dostane nové vchodové dvere a okrem tried je naplánovaný aj vznik multisenzorickej miestnosti. Nový šat čaká aj náš bežecký ovál v areáli školy. O všetkom Vás budeme priebežne prosredníctvom fotografií informovať.

  Vzhľadom k danej situácii Vás prosíme, aby ste s nami komunikovali:

  • e-mailom: riaditel@zsvazovova.sk,
  • písomne poštou alebo vhodením list
 • Školská jedáleň
  Vážení rodičia, preplatky za stravu nad 25 Eur budú vrátené na Vaše čísla účtov v priebehu mesiaca júl a august 2021. Prosím rodičov, ktorých dieťa už nebude navštevovať našu školu, aby ma informovali mailom - znemethova@zsvazovova.sk alebo telefonicky 02 52 491 468. Ďakujem. Némethová, vedúca ŠJ

  ŠKD
  Preplatky za ŠKD budú vrátené do 9.7.2021. V prípade, že Vám preplatok nepríde, prosím, kontaktujte nás na riaditel@zsvazovova.sk. Ďakujeme. Vedenie školy.

 • Milí žiaci, rodičia, kolegovia,

  máme za sebou ťažký rok a ja som na nás všetkých nesmiene hrdá. Chcem sa Vám poďakovať za to, že sme toto náročné obdobie, na ktoré nebol nik pripravený, spoločne zvládli. Všetci máte môj obdiv za to, ako dobre ste sa popasovali s dištančným vzdelávaním, novými technológiami, ale aj so stratou osobných stretnutí a izoláciou.

  ŽIACI naši šikovní, gratulujem Vám k zdarnému ukončeniu roka. Ďakujem za Vašu prácu, usilovnosť a odvedenú prácu. Ďakujem, že ste nepoľavili, prispôsobili sa a snažili sa vydolovať zo seba to najlepšie.

 • Keď sa naši prváci v škole osmelili, keď sa naučili písať a čítať, vtedy prišiel čas, aby sme ich v škole slávnostne privítali a do dlhých školských liet uviedli.

  V utorok – 22.6.2021 sa konala slávnostná imatrikulácia prvákov, kde naši žiaci zložili školský sľub a pod vedením pani riaditeľky Janky Štefkovej boli pasovaní za školákov. Šikovný prvák Teuško Alexik z 1.A všetkým zaspieval krásnu goralskú pieseň. Po zložení sľubu si žiaci vybrali darčeky a strávili krásny zábavný deň.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Imatrikulácia prváčikov.

 • Koniec školského roka je za dverami. Známky sú uzatvorené, čakajú nás ešte didaktické hry a účelové cvičenie, odovzdávanie kníh, čistenie lavíc a najmä odovzdávanie vysvedčení :)

  Hamonogram platný od stredy 23.8.2021
  - I. stupeň je v škole 4 vyučovacie hodiny, tzn. do 11:40
  - II. stupeň je v škole 5 vyučovaích hodín, tzn. do 12:35

  - odobedovanie v školskej jedálni sa riadi novým harmonogramom - - - Harmonogram

  - v piatok 25.6.2021 sa môžete tešiť na účelové cvičenie a didaktické hry.

  V stredu 30.6.2021 dostanete vysvedčenia počas prvej a druhej vyučovacej hodiny, obedy v školskej jedálni budú zabezpečené od 10:00 do 13:00, ŠKD bude v prevádzke do 15:00!

 • V piatok 11.6.2021 sme na našej škole privítali 29 dobrovoľníkov z 3 firiem, ktorí sa zapojili do celonárodnej aktivity Nadácie Pontis "Naše Mesto."

  Dobrovoľníci zo spoločnosti WebSupport, s.r.o. prenášali archívne materiály a pomohli s prácami v interiéri. Dobrovoľníci z Tatrabanky, a.s. natreli plot okolo predzáhradky a bránu na dvor. Poobede sa vystriedali s dobrovoľníčkami z Komerční banky, a.s., ktoré na školskom dvore pokosili trávnik, pozametali priestor pri vstupe na dvor, schodisko, klčovali náletové dreviny a zbierali odpadky.

 • Začiatkom školského roka sme sa zapojili do unikátneho a jedinečného programu Magistrátu hlavného mesta SR "Deti pre Bratislavu" a získali finančnú podporu vo výške 2 500 Eur.

  S hrdosťou Vám predstavujeme našu novú PREDZÁHRADKU pred vstupom do školy.

  V predzáhradke si môžete oddýchnuť alebo si skrátiť čakanie na Vaše ratolesti.

  Poďakovanie patrí skvelej pani učiteľke Mgr. Petronele Sanigovej, žiakom 9. ročníka a ich tímovej práci. Práve oni vymysleli a vypracovali celý koncept. No a k realizácii prispelo veľa šikovných rúk žiakov a rodičov.

 • Mesiac máj sa niesol v duchu obdarovaní 🎁

  Pohoda na gauči v ŠKD a príjemné čakanie na pani riaditeľku :)
  Vďaka Slovenskej záručnej a rozvojovej banke, a.s. si užívame pohodlie na čalúnenej sedacej súprave Madrid 3+2+1. Obrovské poďakovanie patrí úánovi Ivanovi Drobnému, ktorý celé darovanie zrealizoval a zabezpečil aj dovoz. ***ĎAKUJEME***

  A tešíme sa z nových tlačiarní!
  Národná banka Slovenska v rámci aktivity Giving Tuesday darovala našej škole 5 tlačiarní A4 Laser Lexmark MS310dn. Obrovské poďakovanie patrí pánovi Jurajovi Figlárovi, IT security expert z NBS. ***ĎAKUJEME***

 • Naše mesto - "Mám srdce na správnom mieste"

  Naše Mesto15 rokov prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s jasným cieľom – vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá, v ktorých žijeme. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a zapájajú sa do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku darovaním svojho času a práce.

  Aj naša základná škola sa vďaka entuziazmu rodičov z OZ Združenie rodičov a priateľov ZŠ Vazovova 4 zapojí už tretíkrát do tohto podujatia, aby sme spoločne 11. júna (piatok) skrášlili vonkajšie priestory ZŠ pre naše deti.

 • ŠKD potrebuje & zbierka kníh a hier

  Milí priatelia,

  Máte doma knižku, ktorú ste už prečítali? Spoločenskú hru, ktorú sa už nehráte? Šporové náčinie, ktoré už nepotrebujete? Naša školská knižnica a najmä Školský klub detí sa potešia, ak sa rozhodnete darovať ich v prospech nás - žiakov :) Ďakujeme 🧡

  Čo môžem darovať a kam to priniesť?

 • DDD - Deň detí na Dunaji

  Milí rodičia,

  pozývame vás na podujatie Deň detí na Dunaji, ktoré pripravila Mestská časť Bratislava-Staré Mesto pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

  Príďte s deťmi osláviť ich deň.

  KEDY: utorok 1. júna 2021, od 14:30 do 18:00 hod.

  KDE: Rázusovo nábrežie a Propeller

  PROGRAM:

  Švandenie s Jajou (14:30 – 18:00) – voľná zábava s obľúbeným Divadlom Jaja.

  Plavba na lodi Prešov (15:00 – 18:00) – plavba na veľkej výletnej lodi. V pláne sú štyri jazdy, každá bude trvať 45 min. Nalodenie na nástupišti č. 1, kapacita lode je 150 osôb. Plavby štartujú o 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 hod.

 • Jachtárky pozývajú

  Pri príležitosti svetového festivalu ženského jachtingu prebiehajú na Slovensku sprievodné akcie. Spoločným menovateľom sú ženy a dievčatá. Jedno z podujatí sa chystá už na tento víkend. Srdečne pozývame :)

  Naši žiaci 3. a 4. ročníka majú už drobnú ochutnávku za sebou, na dvore školy si mohli "ochytať" reálnu pretekársku loď - plachetničku s dĺžkou 2,36m a šírkou 1,35 m.

 • Svetový deň – pohybom k zdraviu

  Ako osláviť „Svetový deň - pohybom k zdraviu“? Krásne slnečné popoludnie, deti plné energie čo viacej si želať – ideme nato! Školský dvor sa premenil na mravenisko. Vychovávateľský tím ŠKD vytvoril stanovištia s rôznymi pohybovo-športovými aktivitami a skupinky malých športovcov sa presúvali k disciplínam - „Utekaj ako vieš“, „Skok do piesku“, „Trasa žralokov“, „Žabky“, „Hod loptičkou do vedra“ a „Člnkový beh“.
  Toto športové popoludnie v ŠKD sa nám vydarilo. Deti si užili k
  opec zábavy, smiechu a skvelo si zašportovali.
  Športu zdar a našim deťom zvlášť! Fotoalbum

 • Hlasujte za našu školu v súťaži Čerstvé hlavičky!

  Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. Práve preto, sa naša škola prihlásila do 3.ročníka projektu Čerstvé hlavičky, od spoločnosti Kaufland.

  Aká je hlavná cena?

  Víťazná škola získa pre žiakov týždenný prísun kvalitného a čerstvého ovocia zeleniny na celý školský rok 2021/2022!

  Hlasovanie trvá od 13.5 do 23.6.2021 na stránke www.cerstvehlavicky.sk

  Každý deň môžete odoslať jeden hlas.
  Ďakujeme.

 • Máj lásku v srdci maj!

  Mesiac máj je o láske a lásku najúprimnejšiu majú naše deti.
  Hneď ako sa začal mesiac máj deti v ŠKD sa pustili s láskou do kreslenia, vystrihovania a písania vyznaní lásky hlavne mamičkám ku dňu matiek. Vytvorili tie najkrajšie srdcia lásky nielen pre mamičky, ktoré veľmi ľúbia, ale pre všetkých v škole.
  Láska je najviac a tak si ju odovzdávajme ako deti.... Fotoalbum

 • Milí rodičia, čas letí a do konca školského roka zostávajú už len 2 mesiace.
  Pozývame Vás na online konzultačné stretnutia s učiteľmi, kde budete mať možnosť získať informácie o prospechu Vašich detí. Konzultácie sa uskutočnia od 10.5. do 14.5.2021.

  I. stupeň - vyučujúci pošlú zákonným zástupcom informáciu o prospechu a správaní žiaka ako správu cez EduPage. V prípade potreby je možné dohodnúť si konzultáciu cez ZOOM alebo osobnú konzultáciu pred školou v priebehu nasledujúceho týždňa.

  II. stupeň - prosíme zákonných zástupcov, aby kontaktovali vyučujúcich, s ktorými potrebujú prekonzultovať prospech dieťaťa. Kontakty na vyučujúcich sú dostupné na https://zsvazovova.edupage.org/teachers/
  Konkrétny vyučujúci poskytne online konzultáciu cez ZOOM alebo osobnú konzultáciu pred školou v priebehu nasledujúceho týždňa. Presný termín a čas bude stanovený po dohode s vyučujúcim.

 • Vážení rodičia, milí žiaci,

  od 3.5.2021 je možné opätovne odoberať desiatu v školskej jedálni.

  Cena: I. stupeň – 0,52 Eur, II. stupeň – 0,56 Eur

  Prihlasovanie: do piatku 30.4.2021 do 9:00 u vedúcej školskej jedálne p. Némethovej - znemethova@zsvazovova.sk

 • Apríl - mesiac lesov v ŠKD

  Deti v ŠKD vedia, že lesy sú pľúcami Zeme, riadia kolobeh vody v prírode, sú filtrom prachu a hluku, sú krásne a je v nich báječne. Dozvedeli si aj to ako sa správať v lese a chrániť prírodu okolo nás. Vitajte vo fotogalérii fantastických stromov, ktoré vytvorili šikovné deti a teraz zdobia nástenky našej školy. 😉

 • Bezpečnosť nadovšetko

  ❤ Náš zriaďovateľ - Mestská časť Bratislava-Staré Mesto zabezpečil pre našu školu 4 kusy mobilných germicídnych žiaričov Promos GM XX W/A, ktoré budú zabezpečovať dezinfekciu vzduchu v počítačových učebniach PC1, PC2, PC3 a v priestoroch jedálne v čase vydávania obedov. Ď*A*K*U*J*E*M*E ❤

  Výrobok môže byť v plnej prevádzke aj v prítomnosti ľudí, pretože nemá nežiaduce účinky a vplyv na ľudský organizmus. Naopak, využíva sa na likvidáciu mikroorganizmov v miestnosti, kde je viacej ľudí.

 • Vážení rodičia, milí žiaci, v týždni od 19.04.2021 do 23.04.2021 v našej škole budeme pracovať v zmysle pokynov zverejnených na https://www.minedu.sk/navrat-do-skol-2021-s-ucinnostou-od-19-4-2021/

  Základné informácie pre našu školu:

  • I. stupeň a ŠKD zostáva v súčasnom režime, pretože podľa dokumentu Návrat do škôl je žiaduce, aby sa žiaci ani v ŠKD nepremiešavali (Pozor pôjdeme podľa rozvrhu z mesiaca december),
  • 5. - 7. ročník - dištančná forma vzdelávania,
  • 8. - 9. ročník - prezenčná forma
 • Na základe rozhodnutia ministra školstva z 8.4.2021, sa prezenčné vzdelávanie na našej škole pre žiakov 1. stupňa obnovuje od 12.4. 2021 (pondelok). Žiaci 2. stupňa pokračujú aj naďalej dištančne.

  ROZHODNUTIE

  Pokyny pre 1. stupeň:

  Pri nástupe žiaka do školy, je potrebné znovu priniesť Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti s dátumom 12.4.2021.
  VYHLÁSENIE

  Nástup je podmienený pretestovaním jedného zákonného zástupcu alebo potvrdením o výnimke z testovania - prekonanie ochorenia alebo očkovanie dvomi dávkami.

 • „Myslíš si, že v roku 2021 sa stále programuje len cez nuly a jednotky?“

  V spolupráci s Centrom vedecko-technických informácii (CVTI) v rámci programu Interreg Slovensko Rakúsko sa podarilo spestriť našim ôsmakom pandemickú výučbu pomocou robotického workshopu s názvom RoboCoop.

  Žiaci sa v dňoch 22. a 23. marca zúčastnili dvoch trojhodinových workshopov, kde sa zoznámili so základmi zaujímavého programovania a robotiky pod vedením skúseného lektora Martina Supeka. Vzhľadom na prevažne chlapčenský charakter triedy bola do projektu zapojená 8.A, no ani dievčatá sa nestratili. Z pohodlia a bezpečia domova sa naši žiaci naučili, koľko citrónov je potrebných zapojiť do obvodu, aby sa rozsvietila žiarovka, ako rozohrať LED svetlá rôznymi farbami alebo aj zložité programovanie toho, akú intenzitu rotácie má mať motorček, ktorý točí pomyselnou hodinovou ručičkou. Každý, kto úspešne absolvoval kurz získal certifikát a dostal základy, na ktorých môže stavať ak sa rozhodne pomôcť spoločnosti v oblasti elektrotechniky a robotiky. Žiaci si osvojili základy programovacieho jazyka Tincercad, ktorý je voľne dostupný na internete a môžu v ňom teda naďalej rozvíjať svoje schopnosti aj individuálne.

 • Tesne po veľkonočných prázdninách sa organizácia vyučovania na našej škole nemení, tzn.

  1. stupeň - do školy nastúpia žiaci, ktorých zákonní zástupcovia sú zamestnanci s nevyhnutným prezenčným výkonom - aktuálne rozhodnutie MŠVVaŠ SR.

  2. stupeň - pokračuje v dištančnej výučbe.

  Budúci týždeň Vás budeme informovať o organizácii vyučovania od 12.4.2021.

  Prajeme Vám krásne sviatky v kruhu najbližších.
  ​​​​​​​Oddýchnite si a načerpajte silu do ďalších všedno-nevšedných dní.

 • V piatok 26.marca sa naši piataci zúčastnili limitovanej online hodiny pre žiakov základných škôl Modrá planéta, a to pri príležitosti Svetového dňa vody, ktorý býva 22. marca už od roku 1993.

  Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí o tom, aká je dôležitá a vzácna čistá voda. Počas EKO výchovy od Ekovýchovného tímu Daphne - Inštitút aplikovanej ekológie, žiaci použili svoje zmysly pri zisťovaní chuti, vône, pozreli sa ako vyzerá čistá voda a zároveň si vypočuli jej zvuk.

  Pohybom znázornili význam pre človeka, rastliny a život. Deti sa cez zážitok dozvedeli veľa dôležitých informácií o vode aj vďaka skvelej Romane Morávkovej, ktorá je koordinátorka a lektorka environmentálnej výchovy.

 • Milí učitelia, vychovávatelia, asistenti, špeciálni pedagógovia, tento deň patrí Vám všetkým, užite si ho :)

  Ďakujeme za Vašu prácu, ktorú robíte odborne, s otovrenou mysľou a láskou.

  Želáme Vám do ďaľšej práce veľa síl, entuziazmu, kreativity, pevné nervy a najmä zdravie.

  Ako sme sľúbili, prinášame výsledky ankety "Vyber si svojho učiteľa".

  Krásny nedeľný deň praje
  ŽIACKY PARLAMENT

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Vazovova 4, 811 07 Bratislava
 • +421252496964

Fotogaléria